Gündem |

SuperHaber peşini bırakmıyor... Bakın Can Paker'in oğlu hangi göreve getirildi?

Can Paker'in Bilgi Üniveristesi ile şüpheli ilişkilerine yeni bir halka eklendi. Paker'in oğlu üniversitenin yönetimine girdi!

SuperHaber, bir süre önce dünyaca ünlü spekülatör George Soros’un eski Türkiye temsilcisi iş adamı Can Paker’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ismini kullanarak Bilgi Üniversitesi’nden 2 milyon dolar para aldığını gündeme taşımıştı.

Paker, bir danışmanlık firması üzerinden tahsil ettiği bu para karşılığında, zor durumda olan Bilgi Üniversitesi’nin sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan adını kullanarak çözmeyi taahhüt etti.

Ancak Paker'in tüm çabalarına karşın, devlet kurumları üniversite hakkında işlem yaptı ve Bilgi Üniversitesi'ne ağır yaptırımlar uygulandı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise ilginç bir görevlendirme gerçekleşti. Bilgi Üniversitesi'nin Mütevelli Heyeti'ne yeni bir isim eklendi. Bu isimse Can Paker'in oğlu Kerim Paker'den başkası değildi!

- Yeni yapılanmanın ardından Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti şu isimlerden oluştu;

Dr. Çağrı Bağcıoğlu
Başkan

Prof. Dr. Ege Yazgan
Rektör Vekili

Prof. Dr. Mehmet Remzi Sanver
Üye

Asım Emrah Özdemir
Üye

Lale Cander
Üye

Semra Balcı
Üye

Zeki Kerem Mavituncalılar
Üye

Kerim Paker
Üye

- KERİM PAKER KİMDİR?

Kerim Paker 1993 yılında Rochester Üniversitesinden Mühendislik eğitimi alarak mezun oldu. Profesyonel kariyerine merkezi ABD'nin Philadelphia kentinde bulunan bir kimya şirketinde iç danışmanlık departmanında başladı. Carnegie Mellon Üniversitesi'nde yüksek lisansını yaparken de yarı zamanlı olarak şirketin yeniden yapılanma projelerinde yeralmaya devam etti. 1997 yılında, Carnegie Mellon Üniversitesinden İşletme Yüksek Lisansı ile mezun oldu.

Kerim Paker mezuniyetinin ardından Bilgi Odaklı Yönetim Hizmetleri adında bir yönetim danışmanlığı şirketi kurarak, kimya, turizm, bilgisayar, ve tekstil gibi sektörlerde, ülke içinde ve dışında, şirketlere danışmanlık hizmeti sundu

Danışmanlık hizmetlerinin yanısıra yabancı ortaklı bir internet şirketinin hem ortağı hemde Türkiye'deki yöneticisi oldu. 2003 yılı Ağustos ayından başlayarak, bir aile şirketi olan, Yeni Tekstil A.Ş.'inde Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Kerim Paker, Nisan 2006'dan beri İnsan Kaynakları alanında faaliyet gösteren KRM Yönetim Danışmanlık A.Ş.'de ortak ve Genel Müdür olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

ewghfewfwefew

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 1998-2016 yılları arasında işletme bölümünde hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine stratejik yönetim konusunda yarı zamanlı olarak ders verdi.

Profesyonel çalışmalarına ek olarak Kerim Paker Toplum Gönüllüleri Vakfı'nda 2001-2014 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı yaptı. Ayrıca, Şişli Terakki ve Genç Hayat Vakıf'larının yanısıra Özel İstihdam Büroları Derneği yönetim kurullarında görev yapmaktadır. Sivil Toplum Destek Vakfı ve Podem Kamusal Politika ve Demokrasi Çalışmaları Merkezi Mütevelli Heyet Üyesidir.