Gündem

SuperHaber koruma cinayetindeki polis skandalını açıklıyor

SuperHaber, işadamı Fehmi Öztürk’ü darp eden sabıkalı koruma Cem Özmüş’ün öldürüldüğü Kartal Cevizli’de araştırma yaptı. Mevlüt Yüksel’in araştırmasında, cinayet zanlısı Yekta Gözen’in cinayetten bir saat sonra polis tarafından şüpheli olarak gözaltına alındığı ortaya çıktı. Yunanistan’a kaçma hazırlığında olduğu tespit edilen zanlı Gözen’in, polis tarafından aranmasının olmadığı gerekçesi ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İstanbul’da meydana gelen ve yaklaşık 5 yıldan beri çeşitli mahkemelere taşınan, 50 milyon dolarlık dolandırıcılık olayına cinayet karışmıştı.


İŞADAMI MUŞLU’NUN KORUMASI CEM ÖZMÜŞ KARTAL - CEVİZLİ’DE ÖLDÜRÜLDÜ

İşadamı Fehmi Öztürk’ün eski ortağı Fırat Muşlu’nun 16 yıldan beri korumalığını yapan ve çeşitli suçlardan poliste kaydı bulunan Cem Özmüş (48) öldürülmüştü. Sabıkalı koruma Özmüş, 15 Temmuz gecesi saat:01:30 sıralarında Kartal Cevizli sahilinde, kayalıklarda Deniz Aslanhan adlı bir arkadaşı ile otururken, motosikletli 2 kişi tarafından kurşunlanmıştı. Cem Özmüş silahlı saldırıda vücuduna aldığı kurşunlarla, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

 

 


CEM ÖZMÜŞ ÖLDÜRÜLMESEYDİ KİMLER İÇİN, NE ANLATACAKTI?

Cem Özmüş’ün öldürülmeden bir ay önce, işadamı Nevzat Kızılbakır’a önce Messenger’dan mesaj atarak, daha sonra da yine mesengerdan arayarak, yanında korumalık yaptığı işadamı Fırat Muşlu’yu kastederek, ”Nevzat Abi, Fırat Muşlu’ya 16 yıl hizmet ettim. Silivri’den Tuzla’ya kadar bütün adliyelerde bir çok mahkemelerim var. Onun yüzünden bir sürü yasadışı iş yaptım. Kağıt fabrikasından 2 milyon para tahsil etti. O tahsilattan bana 50 bin lira verdi. Buna benzer olaylarda, bugüne kadar onun adına iş yaptım. Bu yolla Fırat Muşlu dünyaları götürdü. Ben kendisinden 1 milyon 500 bin lira para istedim. Bir mekan açayım. Bana 300 ile 500 kişi bağlı. Ben bu insanları yönetiyorum. Benim masrafım ağır. Benim taleplerim olduğunda bana olumsuz cevap veriyor ve beni tehdit ediyor. Bu yüzden aramızda tartışmalar oldu. Kendisini hep haklı gösteriyor ama durum hiç öyle değil. Fırat Muşlu için neler neler yaptım ama yanlış adamın yanındaymışım. Her şeyi anlatacağım.” dediği ortaya çıkmıştı.

SUPERHABER OLAY YERİNDE

SuperHaber, işadamı Fehmi Öztürk’ü darp eden sabıkalı koruma Cem Özmüş’ün öldürüldüğü Kartal Cevizli’de araştırmalar yaptı. Doğruların gerçek adresi SuperHaber, bir kez daha Türk Medyasında bir ilki gerçekleştiriyor. Kartal Cevizli’de öldürülen Cem Özmüş’ün cinayet zanlısı ile ilgili yeni bir bilgiye ulaştı.


POLİS CEM ÖZMÜŞ’ÜN CİNAYET ZANLISI YEKTA GÖZEN’İ NEDEN SERBEST BIRAKTI?

SuperHaber Muhabiri Mevlüt Yüksel’in Cem Özmüş’ün Kartal Cevizli’de öldürüldüğü kayalıkların olduğu yerde bugün yaptığı araştırmada, cinayet zanlısı Yekta Gözen’in cinayetten bir saat sonra, polis tarafından şüpheli olarak gözaltına alındığını tespit etti.

Yunanistan’a kaçma hazırlığında olduğu tespit edilen zanlı Gözen’in, polis tarafından olay yerine yaklaşık 10 dakika uzaklıkta bulunan Kartal sahil yolunda gözaltına alınmasından sonra, ”GBT” sorgulamasında ”aranma” kaydının olmadığı gerekçesi ile serbest bırakıldığı öğrenildi.


CİNAYET ZANLISI GÖZEN’E ÖZMÜŞ CİNAYETİNDEN 2 GÜN ÖNCE DE AYNI YERDE GBT SORGULAMASI YAPILMIŞ

SuperHaber, öldürülen koruma Cem Özmüş’ün cinayetinden sonra yeni bir bilgiye daha ulaştı. Bu bilgilere göre, polis tarafından her yerde “cinayet zanlısı” olarak aranan Yekta Gözen’in, cinayetten 3 gün önce 12 Temmuz’da akşam saatlerinde, yine Kartal sahil yolunda polis tarafından “GBT” uygulamasına alındığı ortaya çıktı. Polis kayıtlarında, çeşitli suçlardan 18 suç kaydı olan Gözen’in, ikinci aramada olduğu gibi, herhangi bir aramasının olmadığı gerekçesi ile serbest bırakıldığı da kaydedildi.