Yaşam |

Squid Game temalı parti kan gölüne döndü: Çöp konteynerlerinden cansız bedenler çıktı

Panamada Cadılar Bayramı kutlamaları için dünya çapında sevilen dizi Squid Game temalı bir parti düzenlendi. Partide iki çetenin silahlı çatışmasında 8 kişi hayatını kaybederken 7 kişi yaralandı. Kanlı olayda hayatını kaybedenlerden bazılarının cansız bedenleri çöp konteynerlerinden çıktı.

Panama'nın başkenti Panama City'de 29 Eylül Cuma günü erken saatlerde, Cadılar Bayramını kutlamak için son dönemlerin popüler dizisi Squid Game'den esinlenilerek Santa Ana yakınlarındaki bir bowling salonunda parti düzenlendi. Partide 2 çete arasında yaşanan çatışmada, 8 kişi hayatını kaybederken 7 kişi de yaralandı.

ATEŞ ETMEYE BAŞLAYAN KİŞİ ÇETE ÜYESİ ÇIKTI

Ateş etmeye başlayan kişinin "Los Galacticos" adlı yerel bir çeteye üye olduğu öğrenilirken, şahıs olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan diğer 4 kişi ise kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi. Polisin olay yerinde yaptığı araştırmalar sonrası çöp konteynerinde de 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Çatışmada yaralanan 7 kişi ise hastaneye kaldırıldı.

SAVCI DETAYLARI AÇIKLADI

Savcı Rafael Boloyes olayla ilgili yaptığı açıklamada, saldırıyı başlatan kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini, 2 kişinin gözaltına alındığını ve gözaltına alınan 2 kişiden 1’inin olayı başlatan kişinin kardeşi olduğunu açıkladı. Boloyes ayrıca hayatını kaybeden kişinin, kardeşini korumak için silahını kullandığını düşündüklerini de belirtirken, 2 çete arasında uzun süredir rekabet olduğunu da sözlerine ekledi.