Popüler Haberler |

Squid Game şekeri tarifi! Squid Game dalgona şekeri nasıl yapılır?

Netflix'in kısa süre içerisinde tüm dünyada popüler olan Güney Kore yapımı dizisi Squid Game'de en çok konuşulan oyunlardan biri de şeker oyunu oldu. Diziyi izleyenler Squid Game'de şeker oyunununda yarışmacılara verilen şeker kalıplarının evde nasıl yapılacağını merakla araştırmaya başladı. İşte, Squid Game şekeri tarifi! Ayrıntılar haberimizde...

Netflix tarafından 17 Eylül 2021 tarihinde dünya çapında yayınlanan Güney Koreli bir drama dizisi olan Squid Game, şüphesiz ki son dönemin en popüler ve en çok izlenen Netflix yapımı oldu. Squid Game'de yarışmacıları oynatılan en popüler oyunlardan biri de şeker oyunu oldu. Diziyi izleyenler, heyecanla Squid Game şekerinin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Detaylar haberimizde...

DALGONA ŞEKERİ MALZEMELERİ

2 yemek kaşığı toz şeker
1 çay kaşı ucu ile karbonat

SQUİD GAME ŞEKERİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle şekeri hazırlamak için geniş bir tavanın içine şekeri alın ve kısık ateşte eritin.

Şekerin renginin kararmaması bu aşamada çok önemlidir.

Şeker eridikten sonra üzerine karbonatı ekleyin ve köpürmesi bitinceye kadar karıştırmaya devam edin.

Hazır olan şekerlemeyi yağlı kağıdın üzerine döküp kurabiye kalıpları ile şekil verin. Soğuyan şekerleri kalıplardan Squid Game dizisindeki gibi kürdan veya iğne ile kırmadan çıkarın.

 Afiyet olsun…

SQUİD GAME HAKKINDA

Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, çocuk oyunlarında yarışmaları için aldıkları tuhaf daveti kabul eder. Kazananın ödüle kavuşacağı Squid Game’de çocuklar için ölüm tehlikesi söz konusudur.

Günlük hayattaki ağır yaşam koşulları nedeniyle ödülü kabul ederek oyuna başlayan çocuklar, hayatta kalabilmek adına her şeyi yapmak zorunda kalır. Hayatta kalan oyuncular, bir sonraki etapta macera dolu anlar yaşar.