Magazin |

Sözleşmeyi ihlal eden Hadise'nin cezası belli oldu! 250 Bin Euro ödeyecek

Mehmet Dinçerler ile yaşadığı aşkla gündemde olan ünlü popçu Hadise, bir dönem işbirliği yaptığı markanın ‘sözleşmeye aykırı davrandığı’ iddiasıyla açtığı davayı ikinci kez kaybetti. Hadise, 250 Bin Euro (yaklaşık 4 milyon TL) ödeyecek.

Geçtiğimiz günlerde aile arasında düzenlenen gizli bir törenle nişanlandığı Mehmet Dinçerler'le imam nikah kıydığı konuşulan Hadise'ye mahkemeden kötü haber! Ünlü şarkıcı işbirliği yaptığı marka ile davalık oldu. İşte detaylar...

 Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; Mahkeme, Hadise'nin sözleşmede yer alan 250 bin Euro’luk cezai şart parasını en yüksek faiziyle ödemesine karar verdi.


SÖZLEŞMEYE AYKIRI DAVRANDI, CEZA ÖDEYECEK


Trendyol markasının sahibi DSM Grup ile karşılıklı davası bulunan Hadise Açıkgöz, davayı ikinci kez kaybetti. Mahkeme, sözleşmeye aykırı davranan Hadise’nin 250 Bin Euro (yaklaşık 4 milyon TL) cezai şart parasını 2012 yılından itibaren en yüksek faiziyle DSM Grup Şirketi’ne ödemesine hükmetti.

HADİSE ŞARTLARA UYMADI

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne açılan davaya göre, DSM Grup ile Hadise arasında 15 Şubat 2012 tarihinde bir sözleşme yapıldı. Taraflardan birisinin sözleşmeyi ihlal etmesi halinde karşı tarafa 250 bin Euro cezai şart parası ödeyeceği sözleşmeye eklendi. Sözleşmeye göre Hadise, DSM ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapacak, moda çekimlerine katılacaktı. Ünlü şarkıcı, 28 Şubat 2013 tarihine kadar başka hiçbir moda ve e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren firma, kurum, ticari işletme veya markaya ait ürün ve hizmetlerin reklam-tanıtım ve diğer faaliyetlerine katılamayacaktı.