Sözcü'nün asparagas haberine Valilik cevap verdi: Yardım da almışlar fatura desteği de

Sözcü'nün bir aileye siyasi tercihinden dolayı yardım edilmediğini iddia ettiği haber, Manisa Valiliği tarafından yalanlandı. Valilik, ailenin 18 yardım talebinin kabul edildiğini ve ayıca her ay elektrik faturasına destek aldıklarını açıkladı.

CHP'ye yakın yayın organlarından Sözcü'nün yaptığı bir haberi yalan olduğu ortaya çıktı.  

Sözcü'nün "Elektriği Kesilen Aile: Hakkımızı Helal Etmiyoruz" başlığıyla yayınladığı, 'bir aileye siyasi tercihinden dolayı yardım verilmediği' iddiasının yer aldığı haber yalanlandı.

MANİSA VALİLİĞİ YALANLADI

Valilik, bir internet sitesinde yer alan "Elektriği Kesilen Aile: Hakkımızı Helal Etmiyoruz" başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kendisine siyasi tercihi nedeniyle yardım verilmediği iddiasına istinaden Yunusemre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan araştırmada, söz konusu haberde adı geçen vatandaşımızın çalışabilir durumda olması ve inşaatlarda zaman zaman sigortalı çalışması durumları da göz önüne alınarak, Yunusemre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ilk başvuru yaptığı tarihten itibaren, başvurularından 18'i kabul edilerek kendisine yardım verilmiştir.

 Sözcü'nün asparagas haberine Valilik cevap verdi: Yardım da almışlar fatura desteği de

 

"HER AY ELEKTRİK DESTEĞİ VERİLMEKTEDİR"

Bu yardımlar dışında kendisine her ay 188 lira elektrik tüketim desteği verilmektedir. Yıllık kömür yardımlarından da faydalandırılmaktadır."

Sözcü'nün asparagas haberine Valilik cevap verdi: Yardım da almışlar fatura desteği de ile ilgili etiketler Sözcü yardım asparagas haber