Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Önce şehit ailelerine küfredenlere, FETÖ'ye sırt çevireceksin!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tartışmalara neden olan helalleşme yolculuğuna bir tepki de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. CHP liderini Lütfü Türkkan'ın skandal çıkışı ve FETÖ çizgisi üzerinden eleştiren Soylu, "Şehit ailelerinden helallik isteyeceksen, helalleşeceksen, şehit ailelerine küfredenlere sırt çevireceksin. 15 Temmuz'a tiyatro dediğin için, şehitlerin ailelerinden helallik isteyeceksen, FETÖ'ye sırt çevireceksin." dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme yolculuğuna çıkacağını açıklaması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Kendi partisinden dahi tepki alan Kılıçdaroğlu'na bir tepki de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Bakan Soylu, CHP liderine "Şehit ailelerinden helallik isteyeceksen, helalleşeceksen, şehit ailelerine küfredenlere sırt çevireceksin." sözleriyle seslendi.

"HELALLİK İSTEMEK, HATADAN DÖNMEKLE OLUR"

İşte Soylu'nun konuya ilişkin açıklamaları;

"Biliyorsunuz son zamanlarda birileri helallik istiyormuş. Hem yoğurdum ekişimesin, hem ayranım dökülmesin. Ne güzel iş ya. Helallik istemek öyle her şeyi, her türlü meseleyi, her türlü değerimizi istismar etmekle olmaz. Helallik istemek, hatadan dönmekle olur. Burada şehit ailelerimiz var, gazilerimiz ve gazi ailelerimiz var. Her birinin önünde saygıyla eğiliyorum. Mesela eğer bu şehit ailelerimizden helallik isteyeceksen, PKK'nın adamlarına yüreğin yetiyorsa sırtını çevireceksin. Şehit ailelerinden helallik isteyeceksen, helalleşeceksen, şehit ailelerine küfredenlere sırt çevireceksin. 15 Temmuz'a tiyatro dediğin için, şehitlerin ailelerinden helallik isteyeceksen, FETÖ'ye sırt çevireceksin. Çevirebilecek misin?"

"SEÇİM AKŞAMI EVİNDEN ÇIKIP PARTİYE GİTMEYE YÜZÜ OLMAYACAK"

2023 seçimi akşamında Kılıçdaroğlu'nun partiye gidecek yüzünün olmayacağını söyleyen Bakan Soylu, "Kılçdaroğlu, bir kere samimi ol, bir kere. Bu millet ne yaparsan yap, senin samimi olduğunu anlarsa, belki sözüne itibar eder. Ama bir gram samimiyeti olmadan bu milleti yalanlarla, AK Parti iktidarını ve Recep Tayyip Erdoğan'ı iftiralarla ve nifaklarla, fitnelerle, başkalarının talimatlarıyla beraber eğer bir şey yapmaya çalışacağını zannediyorsan, bilesin ki bu millet senin her adımını izliyor. Ya bir Tayyip Erdoğan'a bakın, bir de Kılıçdaroğlu'na bakın. Burada söylüyorum. 2023'ün akşamı, seçimin akşamı, göreceksiniz evinden çıkıp partiye gitmeye yüzü olmayacak Kılıçdaroğlu'nun. Burada yine söylüyorum. Tarihin en büyük hezimetini 2023'de Kılıçdaroğlu yaşayacak. Çünkü Türkiye'yi 21'inci yüzyılın başında yokluğa mahkum edenlerden alıp çıkaran, AK Parti kadroları ve Recep Tayyip Erdoğan. Bugün Cumhur İttifakı ile beraber bu millete hizmetkar olduğumuz için, bu millet onlara Cumhuriyetin 100'üncü yılını göstermeyecek, hem 2023'ü, hem 2053'ü hem 2071'i gösterecek. Buna olan inancımız tamdır." dedi.

"NEYİN HESABINI SORACAKSIN?"

Soylu sözlerinin devamında şöyle konuştu: "Neymiş bize hesap soracakmış. Tayyip Erdoğan'a, AK Parti'ye, bize neyin hesabını soracak? Bu ülkeye günde 30-40 şehit geliyordu. Neyin hesabını soracak? PKK'yı Türkiye'nin içinde yok ettiğimiz için, mağaralarda saklanan bu pislik örgütün yurt dışında da peşinde olduğumuzun, gecenin üçünde, dördüne kadar bu ülkenin her santimetrekaresinde dalgalanan ay yıldızlı bayraklarla insanların huzur içinde yaşamasının mı hesabını soracaksın bize? Neyin hesabını soracaksın?"

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Önce şehit ailelerine küfredenlere, FETÖ'ye sırt çevireceksin! ile ilgili etiketler Kemal Kılıçdaroğlu içişleri bakanı Süleyman Soylu helalleşme yolculuğu