Sosyal medyada ortalığı ayağa kaldıran paylaşım: Bu çocuklar terörist mi?

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf ortalığı ayağa kaldırdı. İstanbul'da bir bakkal çikolata çalan iki kız çocuğunu ifşa etmek için fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaştı. Çocukların arkasında Türk bayrağının asılı olması nedeniyle çocuklara "terörist" muamelesi yapıldığı öne sürüldü. Söz konusu paylaşım sosyal medyada çok sayıda tepki aldı.

Facebook’taki bir grupta paylaşılan fotoğraf karesi sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Söz konusu fotoğrafta, masaya konulmuş birkaç çikolata ve içeceğin arkasında iki kız çocuğu bulunuyor. Çocukların arkasındaki duvara da Türk bayrağı asıldığı görülürken, korkuyla kameraya bakan çocukların yaşadıkları endişe yüzlerinde yansıyor.

BAKKAL PAYLAŞTI, TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Bir bakkal tarafından yapılan paylaşımda fotoğrafın üzerine da 'İstanbul/Bahçelievler, bu hırsızlara dikkat edin' diye not düşmüş. Gelen tepkiler üzerine sayfadan fotoğraf kaldırıldı ancak grup üyeleri arasında tartışma doğdu.

Sosyal medyada ortalığı ayağa kaldıran paylaşım: Bu çocuklar terörist mi?

ÇOCUKLAR TERÖRİST Mİ?

Gruptaki bazı bakkallar çocukların bu şekilde afişe edilmesini doğru bulmazken bazıları da bu tür paylaşımların caydırıcı olduğu görüşünü savundu. Çok sayıda Twitter kullanıcısı da fotoğrafa olan tepkilerini dile getirdi.

Kullanıcılar reşit olmayan çocukların alıkonulduğunu ve fotoğrafla afişe edildiğini belirterek paylaşımı yapan kişinin suç işlediğini belirtti. Kimi kullanıcılar da çocuklara terörist muamelesi yapıldığını öne sürdü.

Sosyal medyada ortalığı ayağa kaldıran paylaşım: Bu çocuklar terörist mi? ile ilgili etiketler İstanbul Çocuk çikolata Türk bayrağı terörist Sosyal Medya bakkal paylaşım tepki