Gündem |

Sosyal medyada başlayan algı operasyonu muhalif medyaya sıçradı: Emine Erdoğan'ı hedef aldılar

Sosyal medyadaki bazı hesaplar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan üzerinden çirkin bir algı operasyonu başlattı. Türkiye Çevre Ajansı üzerinden Erdoğan'ı hedef alan sosyal medya hesaplarının çirkin oyununa muhalif medya da katldı. Emine Erdoğan ve Türkiye Çevre Ajansı'nı hedef alan paylaşımların Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin açılışından önce yapılması dikkatlerden kaçmadı.

Sosyal medyada bazı hesaplar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından geçtiğimiz senelerde kurulan Türkiye Çevre Ajansı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ı hedef aldı.

Çevre Kanunu'nda yapılacak değişiklik ile koylara kurulacak mapa ve şamandıra ihalesinde yetkinin Çevre Ajansı Başkanlığı'na verildiğini paylaşan bu hesaplar, Çevre Ajansı'nın Emine Erdoğan himayesinde olduğunu öne sürdü. Devletin resmi bir kurumu olan Çevre Ajansı'na kıyıların korunmasına ilişkin yetki verilmesinin algı operasyonuna dönüştürüldüğü paylaşımlara bazı haber siteleri de destek verdi.

ZAMANLAMA DİKKAT ÇEKTİ

Emine Erdoğan ve Türkiye Çevre Ajansı'nı hedef alan paylaşımların Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin açılışından önce yapılması dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye Çevre Ajansı 24 Aralık 2020 tarihinde TBMM'de kabul edilen ve 31350 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7261 sayılı kanunla kuruldu. Çevrenin iyileştirilmesine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalarda bulunan Türkiye Çevre Ajansı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı çatısı altında faaliyet yürütüyor.