Dünya |

Sonunda bunu da yaptı! Kuzey Kore lideri Kim'in yeni yasağı şoke etti!

Getirdiği ilginç yasaklarla sık sık gündeme gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un bu kez de kiloları hakkında konuşulmasını yasakladı. Kim'ın bu kararı almasının nedeninin, son dönemde dünya basınında da verdiği kiloların sağlık problemi yaşadığına yorulmasının olduğu tahmin ediliyor.

Verdiği kilolarla çeşitli spekülasyonlara sebep olan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, bu konuyla ilgili herhangi bir dedikodunun yapılmasını önlemek için kilosu hakkında konuşulmasını yasakladı.

BİR YIL İÇİNDE 20 KİLO VERDİ

Yerel medyadan Radio Free Asia (RFA) bunun, Kuzey Korelilerin Kim'in kilosu hakkında dedikodu yapmasını engellemediğini söyledi. Kim'in bu yıl şimdiye kadar 20 kilo kaybettiği tahmin ediliyor.

 


SAĞLIK SORUNU YAŞADIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR

Bazı uzmanlar, Kim'in zayıflamış görüntüsünün yeni tip koronavirüs nedeniyle ekonomik darboğaz yaşayan ülkenin sakinlerine yönelik kemer sıkma mesajı olabileceğini de ifade ederken, Kim'in sağlık duruma dair şüphelere dikkati çekti. Kim'in verdiği kilolar, ciddi bir sağlık sorunu yaşadığının düşünülmesine neden oldu. Kim Jong-un'un zayıflamış görüntüsü günlerce konuşuldu.

 

ÜZÜNTÜDEN KİLO VERDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜLER

Diğer yandan Kuzey Kore liderinin kilo kaybının sağlık nedeniyle değil, ülkenin içinde bulunduğu kıtlık sebebiyle duyduğu üzüntüden olduğu da öne sürüldü.