Yaşam |

Sonsuz yaşam için 6 yaşındaki çocuğu öldürdü!

Rusya'da anaokulundaki çocuğu 'sonsuz yaşam büyüsü' için öldüren zanlı cinayeti nasıl işlediğini anlatı.

Rusya'nın Nenets bölgesindeki Naryan-Mar şehrinde bulunan Shazka Anaokulunaa giren ve ’sonsuz yaşam büyüsü’ için öğlen uykusundaki 6 yaşındaki çocuğu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki katil zanlısı tatbikat için götürüldüğü olay yerinde polise cinayeti tüm teferruatı ile anlattı. 

Rusya Federasyonu Araştırma Komitesi, Pozdeev'in anaokuluna girişi ve gözaltına alınışına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini de paylaştı.

ÇOCUKLARDAN BİRİNİNİ BABASI SANMIŞLAR
Paylaşılan güvenlik kamerası görüntülerinde, Pozdeev'in Shazka Anaokulunun giriş kapısına gelerek zili çaldığı ve kapının açılmasıyla içeriye girdiği görülüyor. Ardından merdivenlere yönelen Pozdeev, ikinci kata çıkarak cinayeti işleyeceği, 6 yaşındaki Cyril'in uyuduğu odaya giriyor. Daha sonra polisin olay yerine gelmesiyle Pozdeev, gözaltına alınıyor.

CİNAYETİ NASIL İŞLEDİĞİNİ, ANAOKULUNDA ANLATTI

Polisler, soruşturma kapsamında Pozdeevi cinayeti işlediği anaokuluna akşam saatlerinde götürerek olayı anlattırdı. Görüntülerde, Pozdeev'in polisler ile birlikte anaokulu bahçesine girdiği ve cinayeti işlediği gün yaptığı gibi ikinci kata çıktı görüldü. Daha sonra çok sayıda yatağın bulunduğu odaya giren Pozdeev, polislere cinayeti nasıl işlediğini anlattı.

SONSUZ YAŞAM İÇİN YAPTIM DEMİŞTİ

Cinayetin işlenmesinden birkaç saat sonra polis, Pozdeev'in suçunu itiraf ettiğini açıklamıştı. Yerel medya, Pozdeev'in polise verdiği ifadede, "Bir kitapta, yakınlarım ve benim için sonsuz yaşamı ve zenginliği vadeden bir büyü okudum. Bu büyünün gerçekleşmesi için de bir çocuğu öldürmem gerekiyordu" dediğini belirtmişti.

Rusyada 6 yaşındaki çocuğu büyü için öldüren zanlı, cinayeti nasıl işlediğini anlattı
Polisin soruşturmasının ne kadar süreceği ve Pozdeev'in yargılanma sürecinin ne zaman başlayacağına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.