Gündem

Son FETÖ operasyonunda yakalanan en ilginç isim! Onda da ByLock çıktı...

Ergenekon, Balyoz, 17-25 Aralık ve Selam Tevhid operasyonlarında görev alan eski polis şeflerinin eşlerinin de Bylock kullanıcısı oldukları tespit edildi. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u cezaevine götüren, 17-25 Aralık kumpası sonrasında gözaltına alınan polislere nezarette namaz kıldıran polis müdürü Gaffur Ataç'ın eşi Rabia Ataç son operasyonda gözaltına alınan isimler arasında...

FETÖ operasyonları kapsamında halen tutuklu olan eski polis şeflerinin eşlerinin Bylock kullancısı olduklarının tespit edilmesi üzerine bu sabah, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile İstanbul, Ankara ve Bursa’da eş zamanlı operasyon yapıldı.

7 POLİS ŞEFİNİN EŞİNE GÖZALTI

Hürriyet'ten Toygun Atilla'nın haberine göre, operasyonlarda FETÖ’nün kriptolu haberleşme sistemi Bylock’u kullanıcısı oldukları iddiasıyla eski polis şeflerinin eşleri Nurcan Kunt, Ayşe Arıkanoğlu, Zeliha Özlem Akçıkgöz, Selda Özdemir, Rabia Ataç, Neslihan Sönmez ve Faruk Serdar Köse gözaltına alındı.

gafur_atacI_basIbugI

Gözaltına alınanlardan Rabia Ataç’ın, Ergenekon operasyonları kapsamında tutuklanan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’u cezaevine götüren eski İstanbul Terörle Mücadele Şube görevlilerinden Gaffur Ataç’ın eşi olduğu öğrenildi.

Gaffur Ataç sadece Balyoz operasyonlarında değil, aynı zamanda 17/25 Aralık Kumpasında da etkin roldeydi. FETÖ'nün emniyet ayağına yönelik ilk operasyonlarda gözaltına alınan Ataç adliye nezarethanesinde bayram namazı şovu yapan polislere de imamlık yapmıştı.

gafur_atacI_namaz

ŞİKE KUMPASINI YÖNETİN NAZMİ ARDIÇ'IN EŞİ FİRARİ

Operasyonlar kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan arasında Fenerbahçe Klubü Başkanı Başkanı Aziz Yıldırım’ın tutuklanması ile sonuçlanan “Şike operasyonu” ile 17-25 Aralık operasyonlarının mimarı eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç’ın eşi Nuray Ardıç da var. Nuray Ardıç’ın firari olduğu, yapılan operasyonlarda kendisi ile birlikte hakkında yakalama kararı çıkartılan 7 kişi ile birlikte halen arandığı belirtildi.

YAKUP SAYGILI VE KAZIM AKSOY'UN EŞLERİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Geçen hafta da yine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile düzenlenen operasyonlarda Bylock kullancısı olduğu tespit edilen 17-25 Aralık operasyonun mimarlarından dönemin İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ve Mali Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy’un eşleri Sümeyya Aksoy ile Esra Filiz Saygılı gözaltına alınmıştı.