Yaşam |

Son dakika... Yer: Eminönü Meydanı... Gözü dönmüş cani otomobiliyle güvercin katliamı yaptı! Yakalandı...

Son dakika... Eminönü Meydanı'nda tur atan bir kişi aracını üzerine sürerek onlarca güvercini öldürdü. Gözü dönmüş cani polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, sabah saatlerinde Eminönü Meydanı'nda yaşandı. Meydanda araç kullanan bir kişi, bir anda direksiyonunu güvercinlerin üzerine kırdı. Hızını kesmeyen sürücü, yem yiyen onlarca güvercini ezdi. Sürücü kaçarken çevredeki esnaf olay yerine koştu. Onlar güvercinin öldüğünü gören çevre esnafı duruma tepki gösterdi.

"SON SÜRAT KUŞLARIN İÇİNE GİRDİ"

Ali Güler, "Beyaz bir araç, meydanda kuşların tam karşısına gelecek şekilde döndü. Son sürat kuşların içine girdi ve ezerek geçti. Yaklaşık 20 kuş ezdi. Ben uzak bir mesafedeydim. Buradaki esnafın müdahale etme şansı olmadı. Bastı gitti" dedi.

"Şikayette bulunmak için karakola gittim" diyen Güler, "İşlem yapılabilmesi için güvercinlerin sahipli olması gerektiğini söylediler. Yaptığı canice bir şey ama ruh halini bilemiyoruz. Toplum içinde bu insanla yaşayacağız. Başkalarına zarar vermemesi için tedavi edilmesi, hukuken bir ceza alması gerekiyor " diye konuştu.

CANİ GÖZALTINA ALINDI

Fatih, Eminönü Meydanı'nda sabah saatlerinde aracıyla çok sayıda güvercini ezen sürücü gözaltına alındı.

Olayın ardından bölgeden ayrılan sürücü Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Sirkeci Polis Merkezi Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. "Kamu malına zarar vermek" suçlamasıyla gözaltına alınarak polis merkezine götürülen kişinin yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

DHA