Gündem

Son dakika... Varank Babacan'a sert çıktı: Git onlara biat et

Son dakika... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir gazeteye verdiği röportajda Twitter'ın Türkçe hesapları kapatmasını haklı bulan Deva Partisi Ali Babacan'a tepki gösterdi. Varank, bu kararı destekleyen ve haberi utanç verici olarak yorumlayan Babacan'a hitafen, "Asıl utanç verici olan, karar gerekçesinde PKK ve FETÖ'yü koruyup kolladığını ilan eden Twitter'ın yanında durmaktır" dedi.

Twitter geçtiğimiz gün çok tartışılacak bir karara imza atarak, çok sayıda Türkçe hesabı sildi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter'ın kapattığı hesaplar için "Utanç verici bir haber" değerlendirmesinde bulunarak gazeteye verdiği röportajı paylaşmıştı.

 "MERAKLISI GİDİP YABANCI ŞİRKETLERE BİAT EDEBİLİR"

Bakan Mustafa Varank'tan, Babacan'ın bu paylaşımına tepki geldi. Babacan'ın paylaşımını utanç verici olarak belirten Varank, "Asıl utanç verici olan, karar gerekçesinde PKK ve FETÖ'yü koruyup kolladığını ilan eden Twitter'ın yanında durmaktır. Bu arkadaş istiyor ki; Türkiye, ABD'li şirketlerin, Batıdaki üniversitelerin sipariş raporlarıyla yönetilsin. Meraklısı gidip yabancı şirketlere biat edebilir." ifadesini kullandı.

BABACAN NE DEMİŞTİ?

Babacan sosyal medyada yaptığı paylaşımda bir gazeteye verdiği röportajı paylaşarak "Twitter bugün Türkiye'de 7.340 hesabı kapattı. Utanç verici bir haber. #TürkiyeTrollerleYönetilemez demeye devam edeceğiz." demişti.

Yorumlar
Günün Videosu
İstanbul'da toplu taşıma araçlarında yoğunluk tepki çekince İBB daha az kapasite ile yolcu taşıma kararı aldı. Ancak bu süreçte sefer sayıları artırılmayınca mağdur yine vatandaş oldu. Esenyurt'ta uzun süre otobüse binemeyen insanlar, çareyi kendilerini otobüsün önüne atmakta buldu.