Gündem |

Tunceli'de turuncu listedeki terörist öldürüldü!

Tunceli'nin Ovacık kırsalında yürütülen operasyonda turuncu listede yer alan Yusuf kod adlı İlker Tezer’in de aralarında olduğu 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında Jandarma birliklerinin yürüttüğü operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Milliyet'ten Musa Kesler'in haberine göre etkisiz hale getirilen teröristlerden Yusuf kod adlı İlker Tezer’in sözde TKP/ML-TİKKO Ovacık sorumlusu olduğu ve Turuncu Listede 600 bin lira ödül ile arandığı tespit edildi.

Öldürülen teröristin 2016’nın Mayıs ayında Ovacık bölgesinde 2 askerin yaralanması ve Ağustos 2013 tarihinde Alişan Beyazgül isimli sivil vatandaşın öldürülmesi olaylarına karıştığı belirlendi.

Tunceli-Ovacık kırsalındaki operasyonda etkisiz hale getirilen 6 teröristten birinin daha terör arananlar listesi turuncu kategoride olduğu bildirildi.

Operasyonda etkisiz hale getirilen bir diğer teröristin de terör arananlar turuncu listede yer alan TKP/ML TİKKO bölge sorumlusu Deniz Doğan kod adlı Cumhur Sinan Oktulmuş olduğu bildirildi.