Koronavirüs |

Salgında ikinci dalga! Okullar kapatılıyor...

Koronavirüsle mücadele konusunda en başarılı ülkeler arasında gösterilen Güney Kore'de vaka sayılarında yeniden yükseliş başladı. Son dakika haberine göre yaşanan artış üzerine başkent Seul ve çevresindeki tüm okullar ve kreşlerin kapatılması kararı alındı.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Güney Kore Eğitim Bakanlığı vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle başkent Seul ve çevresindeki okul ve kreşlerin kapanmasına karar verdi. Karara göre Seul ve çevresinde 11 Eylül'e kadar uzaktan eğitime devam edilecek.

Bu süreçte sadece Aralık ayında üniversite sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencileri okula gidebilecek.

Koronavirüs salgınının başlangıcında verdiği mücadeleyle birçok ülkenin model olarak aldığı Güney Kore, Mayıs ayında vakalardaki düşüşün sabitlenmesiyle kademeli olarak okulları yeniden açmıştı.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.