Yaşam

Son dakika... Prof Çilingiroğlu: Maskeni tak maskeyle seviş!

Katıldığı canlı yayınlar ve yaptığı açıklamalar ile adından sıkça söz ettiren Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, uzmanlık alanı olan tıbbın yanı sıra renkli kişiliği ile de ekranları doldurmaya devam ediyor. Türkiye'yi yurt dışında temsil eden ödüllü bilim insanlarından Çilingiroğlu, katıldığı bir youtube kanalında yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Ödüllü bilim insanı Profesör Doktor Mehmet Çilingiroğlu, youtube kanalında katıldığı bir söyleşi de yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"ÇİN YALANCI SAHTEKAR"

ABD'nin 200 bin ila 300 bin arasında ölüm yaşayacağını iddia eden Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, "Türkiye'deki vaka sayısı Çin'den fazla, nasıl oluyor bu. Çin yalancı, sahtekar. Yazın gelince virüs ortadan kalkmayacak. Yaşamayı öğreneceğiz virüsle. Türkiye'de ölüm oranları artacak. Normale dönüş başladığı zaman vaka sayısı artacak" dedi.

"MASKENİ TAK VE SEVİŞ"

Türkiye'de çok konuşulan maske tartışmalarına ilişkin Çilingiroğlu, "Akdeniz'de turizmi açarlarsa, kalabalık da değil. Maskeni çıkar denize gir. Ben meskeyi güneşe koyuyorum. Ayrı ayrı oturacaksın, ayrı ayrı denize gireceksin. Eğer turizm nedeniyle kurallar uygulanmazsa insanlar girer, cesetler çıkar. Aşının çıkması Eylül, hikaye turizmi. Diyelim ki eşinde var, enerji yükseliyor, nefes alışverişi, bunu takmazsan (maskeyi göstererek) cinsel ilişkiye girdin eşinle. Bunu takmazsan geçecek. bunu tak bununla seviş." diye konuştu.

MEHMET ÇİLİNGİROĞLU KİMDİR, MEHMET ÇİLİNGİROĞLU NERELİ?

MEHMET ÇİLİNGİROĞLU KİMDİR?

1970 yılında Denizli’de dünyaya gelen Mehmet Çilingiroğlu, 1983-86 arasında Antalya Lisesinde eğitimin tamamladı. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Çilingiroğlu, 1993 yılında fakülteden mezun oldu. Çilingiroğlu, 1993 yılında stajını aynı üniversitede yaptıktan sonra 1994 yılında Virginia Commonwealth Üniversitesi'nde stajını devam ettirdi.Staj sonrası 1995 yılında aynı üniversitede dahiliye doktoru olarak görev alan Çilingiroğlu, 2000 yılında Amerikan Kalp Derneği Moleküler Kardiyoloji alanında araştırmacı olarak görev aldı.

2004-2006 yılları arasında San Antonio Teksas Sağlık Bilimleri Janey Briscoe Kardiyovasküler Araştırma Merkezi'nde Girişimsel Kardiyoloji Üyesi olan Çilingiroğlu, 2010’da Evanston Hastanesi / NorthShore Üniversitesi'nde Yapısal Kalp Hastalıkları Üyesi görevini yürüttü. Mehmet Çilingiroğlu, Bahçeşehir Üniversitesi, Arkansas Üniversitesi, Texas Kalp Bilimleri Üniversitesi ve Koç Üniversitesinde eğitim verdi.