Yaşam

Son dakika... Koronavirüsü yendi! Cepheye dönüyor... (Corona, Covid-19, Kovid-19)

Dünya genelinde koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hiç kuşkusuz, en çok mesai yapan meslek grubu doktorlar ve sağlık çalışanları oldu. Bu zor süreçte virüsü yenen vatandaşlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Hastalığı yenen isimler arasında doktorlar da bulunuyor.

İstanbul Acıbadem Altunizade Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülseren Sağcan da bunlardan biri. Sağlık Bakanlığı tarafından Çin'den getirtilen ilaçlarla karantina sürecinden virüsü yenerek çıkan ve taburcu olan doktor, neler yaşadığını anlattı.

MESLEKTAŞLARI UĞURLADI

Yeniasır'daki habere göre; Uzman Dr. Sağcan, "Hastalandığımda hastalarıma yardım edemeyeceğim için üzülmüştüm. Bakanlığımızın Çin'den getirttiği ilaçlarla çok şükür taburcu oldum ve yakında işimin başına geri dönüp, kaldığım yerden çalışmaya devam edeceğim" dedi. İzmir'de korona virüs tedavisi sonrası iyileşen doktor Cansu Atmaca Mutlu da taburcu edildi. Sağlık çalışanları, meslektaşlarını tedavi gördüğü servisten alkışlarla uğurladı. 

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜSTE SON DURUM

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs sebebiyle 96 kişinin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı. Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 908'e ulaşırken, toplam vaka sayısı ise 42 bin 282'a yükseldi.