Gündem

iPhone uygulamaları çöktü!

iOS işletim sistemine sahip telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarda birçok uygulama bugün öğle saatlerinde hata vermeye başladı. Dünya genelindeki bu krizin, Facebook'tan kaynaklanan bir sorun nedeniyle yaşandığı ortaya çıktı. Facebook, bu hatanın giderilmesi için çalışmalara başladığını duyurdu.

Apple’ın ürettiği iOS işletim sistemli telefonlar ve tabletlerde bazı uygulamalar çöktü.

Çalışmayanlar uygulamalar arasında Türkiye'de milyonlarca kullanıcısı olan Spotify, Yemek Sepeti, BiTaksi, Yandex, Safari, PubG, 9Gag ve Getir gibi uygulamalar da yer alıyor.

Bu uygulamalar, açılmaya çalışıldığında hata vermeden çöküyor. Ancak 6-7 deneme ardından açılabiliyor.

FACEBOOK KÜTÜPHANESİNDEN KAYNAKLI HATA

Uygulamaların açılmama sebebinin Facebook kütüphanesindeki bir hatadan kaynaklandığı öğrenildi. FB SDK Core Kit ismindeki kütüphane uygulamaların çökmesine neden oluyor. 

DÜZELTMEK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Facebook, kütüphanedeki hatayı gidermek için çalışmaya başladı.

Günün Videosu
Muğla'nın Milas ilçesinde dün akşam başlayan ve Bodrum'a da sıçrayan yangın etkisini hala sürdürüyor. Yangın Bodrum'da 3 mahalleye ulaşırken Aşağı Mazı Mahallesi'nde vatandaşlar Sahil Güvenlik botları ve özel tur tekneleriyle bölgeden tahliye edildi. Öte yandan Bodrum'un Umurça ve Kumbahçe mahalleleri ile İçmeler yolu güzergahındaki makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.