Gündem

İstanbul'da tepki çeken yat partisi

Gelen son dakika haberine göre; İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya ölüm saçan koronavirüs salgını sebebiyle sosyal mesafe konusunda sık sık uyarılar yapılırken, İstanbul'un Balat semtinde çekilen görüntüler büyük tepkiye yol açtı. Bir grup, uyarıları kulak arkası ederek yat partisi düzenledi. Söz konusu eğlenceye katılanların sosyal mesafe kuralına uymamalarının yanı sıra maske takmadıkları da görüldü.

Fatih ilçesinde yer alan Balat semti sahiline dün saat 22.00 sıralarında 2 farklı yat yanaştı. Önceden parti için rezervasyon yaptıran kişiler, tek tek yatlara bindi.

GÜVENLİK EKİPLERİ EĞLENCEYİ SONLANDIRDI

Müzik eşliğinde bir süre Balat sahilinde eğlenen grup daha sonra boğaza açıldı. Eminönü açıklarında yatta eğlence yapıldığını gören sahil güvenlik ekipleri ise yata yanaştı. Yatta bir süre parti yapanlarla görüşen ekipler, eğlenceyi sonlandırdı.

Balat Sahili'ndeki yatlarda yapılan eğlence havadan da görüntülendi. Eğlenceye katılan kişilerin, sosyal mesafe kuralını hiçe saydıkları ve maske takmadıkları görüldü.

TEKNE VE YATLAR GECE KULUBÜ OLDU

Eğlence mekanları kapalı olduğundan dolayı İstanbul'da bazı organizatörler yasağı delerek tekne ve yatları gece kulübüne dönüştürüyor. Özellikle hafta sonları çeşitli noktalardan hareket eden tekne ve yatlar boğaza açılıyor, saatler gece yarısını geçtikten sonra da parti veriliyor.

Organizatörler "Vip Yat Parti", " Efsane Yat Parti" paylaşımlarıyla sosyal medya üzerinden müşteri topluyor. Tekne ve yatlarda Dj performanslarının yanı sıra dans ve oryantal gösterileri de sunuluyor.

(DHA)
Sitene Ekle

Yorumlar