Ekonomi

LPG'li araçlar AVM otoparklarına girebilecek

Gelen son dakika haberine göre; Belirli şartlara uygun LPG'li araçların AVM otoparklarına girmesini sağlayan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte detaylar...

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan düzenlemeyle belirli şartlarda LPG'li araçların AVM otoparklarına girilmesine izin verildi.

TİCARİ FAALİYET AMAÇLI PARK YERLERİNE GİRİŞ

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM'lerin, "Ticari faaliyet amaçlı park yerleri" için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM'lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR AYRI OLACAK

LPG'li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, 1. bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

TESCİL BELGELİ ARAÇLAR ALINACAK

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG'li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek.

Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Günün Videosu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Sürü İnsansız Deniz Aracı (İDA) Projesi'nde ilk aşama tamamlandı. Proje kapsamında ASELSAN ve alt yüklenicileri tarafından yeni nesil yüksek manevra, denizcilik ve duruş kabiliyetli Albatros-S İDA ve sürü mimarisi geliştirildi.