Gündem

Bakan Gül, 'tutuklama siparişlerine' sert çıktı

Gelen son dakika haberine göre; Reform çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Cumhurbaşkanımızın liderliğinde reformları her alanda yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü insan ve onuru her şeyin başındadır.'' ifadelerini kullandı. Bakan ayrıca, sosyal medyadan tutuklama siparişi verenlere seslendi ve Adalet Bakanı'nın cübbesi olmadığını vurgulayarak, ''Görevim süresince o cübbeyi giymedim ve giymeyeceğim.'' dedi.

Sosyal medya üzerinden her gün tutuklama siparişi verenlere seslenen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler'' ifadelerini kullandı.

''BAKAN İŞLEYİŞE MÜDAHALE EDEMEZ''

İşleyişi beğenmeyenlerin itiraz hakkını kullanabilecğeini fakat yargıya parmak sallayamayacağını vurgulayan Bakan Gül, ''Bakan'dan da bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemez.'' dedi.

''GÖREVİM SÜRESİNCE CÜBBEYİ GİYMEYECEĞİM''

Adalet Bakanı'nın cübbesi olmadığını vurgulayan Bakan Gül, ''Görevim süresince o cübbeyi giymedim ve kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim.'' şeklinde konuştu.

REFORM ÇALIŞMALARI

Reform çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Cumhurbaşkanımızın liderliğinde reformları her alanda yapmayı sürdüreceğiz.'' dedi.

(DHA)