Gündem |

Gaye Usluer'den il başkanlarına sert yanıt!

CHP'de olağanüstü kurultay için imza toplanmasına ilişkin bugün sıcak bir gelişme yaşanmıştı. 59 il başkanı olağanüstü kurultay istemediklerini açıklamışlardı. Bu açıklamaya CHP PM Üyesi Gaye Usluer jet yanıt geldi. Usluer, "Yarısı kurultay delegesi olmayan il başkanlarının iradesi delegelerinin üzerinde değildir." dedi.

CHP PM Üyesi Gaye Usluer, Habertürk TV'de yaptığı açıklamada, "1 ayda seçim analizini niye yapamadık? Neleri yapmamız gerektiği, neleri değiştirmemiz gerektiği konusunda yol haritamızı belirlememiz gerekir. İl başkanları delegelerin üzerine açıklama yapamazlar. Yarısı kurultay delegesi olmayan il başkanlarının iradesi delegelerinin üzerinde değildir. Hegamonya açıklamasıdır. Bu kurultayın yapılmama isteği, mevcut hegamonik yapının bozulmaması isteğidir. Bizler değişime daha açık, değişimden korkmayan kişileriz. Bu açıklamanın gerçeği dile getirmekten ziyade, mevcut yönetimin bozulmaması içindir" dedi.

Usluer'in bu açıklamasına neden olan gelişme ise 59 il başkanının "olağanüstü kurultay istemiyoruz" diyerek yaptıkları çıkıştı.