Eğitim

EBA'dan eğitim gelecek yıl da devam edecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında, EBA'dan uzaktan eğitimin gelecek yıl boyunca devam edeceğini duyurdu. LGS'de alınacak önlemlere de değinen Bakan Selçuk, "Gözetmenler cerrahi eldiven giymek zorunda. Soru kitapçıklarını öğrencilerimize vermeyeceğiz. " dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarından satır başları şöyle;

EBA'dan uzaktan eğitim gelecek yıl boyunca devam edecek.

(LGS'de alınacak önlemler)

45 dakika bir ara var. O ara için de gerekli tedbirler alındı. Çocuklarımızın dışarı çıkması, içeri girmesi halinde maske ihtiyacı tekrar doğabilir. Gözetmenler cerrahi eldiven giymek zorunda. Soru kitapçıklarını öğrencilerimize vermeyeceğiz. Karmaşayı istemiyoruz. 22 Haziran Pazartesi günü okullardan alabilirler.

Geçen yıl 3870 okulda sınav yapmıştık. Bu yıl 18 bin okula çıkardık. 5 kat artış var. Öğrenciler sınav başladığında maskeyi çıkarabilirler.

Tam gün eğitim yapan okullarımız duruma göre ikili öğretime geçebilir.

OKULLARDA MASKE TAKILACAK MI?

Okullar açıldığı zamanki tabloya göre karar verilecek.

(Öğretmen atamaları)

6-25 Temmuz tarihleri arasında sözlü sınavlar yapılacak, bir problem çıkmazsa. Atama sonuçları 1 Eylül tarihinde açıklanacak.

(31 Ağustosta başlayacak 3 haftalık eğitim)

31 Ağustos zorunlu. Devlet ile birlikte başlamak zorunda. Öncesinde özel eğitim kurumu ister başlar ister başlamaz.

2 binin üzerinde saat yayın yaptık. 93 branşta 674 öğretmen görev yaptı. Ders dışı etkinlikler de yapıldı. 7 milyondan fazla öğrenci 1 milyondan fazla öğretmen EBA TV üzerinde buluştu.

(Milliyet)