Medya |

Buket Aydın bombaladı, Fatih Altaylı tweetini sildi...

Türk medyasında hareketli saatler yaşanıyor. Bu ay başında Kanal D Haber ile yollarını ayıran Buket Aydın'ın Habertürk ile anlaştığı iddia edilmiş, Aydın ile aralarında husumet bulunan Fatih Altaylı ise bu iddiayı yalanlamıştı. Ancak Buket Aydın isim vermeden Fatih Altaylı'yı tam anlamıyla bombalayan bir açıklama yaptı. Bunun üzerine Altaylı transferi yalanladığı tweeti silmek zorunda kaldı... SuperHaber'e gelen duyumlar ise Buket Aydın ile Ciner Medya'nın büyük ölçüde anlaştığı yönünde...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Bugün medyada bomba bir gelişme yaşandı. 9 Mayıs'ta Demirören Medya Grubu'ndaki tüm görevlerinden istifa eden eski Kanal D Haber Başkanı Buket Aydın'ın Habertürk ile anlaştığı ve eylül ayında ekranlara geleceği iddia edildi. 

Bir gün önce de Buket Aydın sosyal medya hesabından ekranlara döneceği tarihi "Mesajlarınızı okuyorum ama hepsine cevap vermem imkansız. Öncelikle beni sürekli soran anne babalarınıza hürmetlerimi iletin çocuklarımızın da gözlerinden öpüyorum. Yeni yayın dönemi yani eylül ayı gibi yeniden buluşacağız" sözleri ile duyurmuştu. 

Medyaradar'da yer alan Habertürk iddiasını ise Habertürk yazarı Fatih Altaylı sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla yalanladı. 

Ancak, Buket Aydın ile Fatih Altaylı'nın kanlı bıçaklı olduğu da medya dünyasında bilinen bir gerçek. Buket Aydın, ekranlar arasında yaşanan o kavga sırasında Altaylı'nın resmini barkoya yansıtıp çok sert sözler sarfetmişti. 

Buket Aydın, Habertürk'e transferini yalanlayan Altaylı'ya bu kez sosyal medya üzerinden isim vermeden "Rica ediyorum ağzımdan kurum ismi çıkmadan bir yerle anlaşmışım gibi haberler yapmayın. Çünkü ne yazık ki siz böyle yapınca o kurumlarda sadece yazan çizen ve “her hangi bir yönetim görevi olmayan” şahıslar gündeme gelmeyi özledikleri için benimle alakalı paylaşımlar yapıyor." sözleri ile cevap verdi. 

Buket Aydın'ın bu açıklamasının ardından Fatih Altaylı'nın da transferi yalanlayan tweetini sildiği görüldü. 

SuperHaber'e gelen bilgiler ise Buket Aydın ile Ciner Medya Grubu yönetiminin büyük ölçüde anlaştığı yönünde.

Ancak, Aydın'ı istemeyenlerin de yönetim katında kulis çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü gelen bilgiler arasında. 

Bu büyük kapışmadan kimin zaferle çıktığını ise en geç eylül ayında göreceğiz...