Son dakika! Binali Yıldırım'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

Eski Başbakan, eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve eşinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Yıldırım ve eşinin durumunun iyi olduğu ve süreci evde geçireceği belirtildi.

Eski Başbakan, eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı.

Erzincan'da bulunan Binali Yıldırım'ın Ankara'ya döndükten sonra Ankara Şehir Hastanesi'ne gidip Korona testi yaptırdığı test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi. Yıldırım haberi Twitter hesabından duyurdu.

Yıldırım şunları söyledi:

"Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi'ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır.

Durumumuz iyi, herhangi bir olumsuzluk yok. Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz."

Son dakika! Binali Yıldırım'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

HASTANEDEN AYRILDI

Yıldırım, Ankara Şehir Hastanesindeki tetkiklerinin ardından eşi Semiha Yıldırım ile hastaneden ayrıldı.

Son dakika! Binali Yıldırım'ın koronavirüs testi pozitif çıktı - Resim : 2

BAKAN KOCA'DAN MESAJ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından Yıldırım çiftinin hastaneden ayrıldığı sırada çekilen bir fotoğrafı paylaşarak şu notu düştü:

"Binali Yıldırım Bey ve kıymetli eşi Semiha Hanım’ın Ankara Şehir Hastanemizde yapılan tetkiklerinde COVID-19 testleri pozitif çıkmıştır. Şu an için durumları iyi ve kendilerini evde tedavileri için hastanemizden uğurladık. Gücümüz tedbir almaya ve sevdiklerimizi korumaya yeter."

 Son dakika! Binali Yıldırım'ın koronavirüs testi pozitif çıktı - Resim : 3

ERZİNCAN'DA RAFTİNG YAPMIŞTI

Binali Yıldırım hafta sonunu memleketi Erzincan'da geçirmişti, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte Karasu Nehri'nde rafting yapmıştı.

 

 

Son dakika! Binali Yıldırım'ın koronavirüs testi pozitif çıktı ile ilgili etiketler Binali Yıldırım Test Hastane Son dakika Koronavirüsü covid-19 pozitif