Bilecik'te Vali Bilal Şentük, İl Müftülüğünü ziyaret etti

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş’la buluştu. Bilecik İl Müftülüğü önünde, İl Müftüsü Necati Akkuş, Müftü Yardımcısı İbrahim Özen, Şube Müdürleri Nihat Ceylan, Hüseyin Aksoy, Mevlüt Sayılır ve müftülük personeli tarafından karşılanan Vali Şentürk, müftülük birimlerini gezerek, personel ile tanıştı.

İl Müftüsü Necati Akkuş tarafından Vali Şentürk’e il müftülüğünün hizmetleri, teşkilat yapısı, merkez ve ilçelerine ait kadro ve personel durumu, Kur’an kursları durum ve bilgileri, bina, lojman, diğer sosyal ve yardımcı tesisler durumu ile araç, makine ve teçhizat durumu hakkında bilgiler aktarıldı.
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şentürk ise “İl Müftülüğümüz ilimiz genelindeki cami ve Kur’an kurslarının vatandaşlarımızın hizmetine sunulması ve bu mekanlarda halkımıza doğru dini bilgi aktarılması için görev yapmaktadır. Bu kapsamda bu dini mekanların fiziki bakımları da müftülüğümüz kanalıyla gerçekleşmektedir. Bunların yanı sıra ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın dini konularda en doğru şekilde bilgilendirilmesi de büyük önem arz etmektedir. Ben yaptıkları çalışmalardan dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı ve Bilecik İl Müftülüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Bilecik'te Vali Bilal Şentük, İl Müftülüğünü ziyaret etti ile ilgili etiketler Bilecik