Gündem |

Bahçeli'den 'darbe imasına' sert tepki

Gelen son dakika haberine göre; MHP lideri Devlet Bahçeli, siyasetteki 'darbe iması' tarışmalarına ilişkin olarak, "Milli iradeyi yok sayan işbirlikçi çevreler, 'bir şekilde' sözüyle ateşle oynamaktadır" dedi

MHP lideri Devlet Bahçeli, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda siyasetteki "darbe iması" tartışmalarına yanıt verdi.

Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "Bugünlerde demokrasi dışı arayışlarını gizlemeyen, sandıkta bulamadıklarını sokaklardan devşirmeye çalışan sefil siyasetçilerin, sefih destekçilerinin ağızlarından düşürmedikleri demokrasi elbette sahte ve sanaldır. Millete tepeden bakan anti demokratik emeller, milli iradeyi yok sayan işbirlikçi çevreler, 'bir şekilde' sözüyle ateşle oynamaktadır. Türk milleti bu zalim ve demokrasi muhaliflerine asla müsaade etmeyecek, zamanında yapılacak seçimlerde bu çürükleri sandığın dibine gönderecektir."

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, iktidarın ülkeyi hiç iyi bir yere götürmediğini iddia ederek, "Bu da önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde.." ifadelerini kullanmış ve darbe imasında bulunmuştu..