Spor

Altay'da 24'ü futbolcu 34 kişide korona çıktı

TFF 1. Lig kulüplerinden Altay'da 24'ü futbolcu 34 kişide korona çıktı. Son dakika gelişmesine göre siyah beyazlıların Giresunspor maçı ertelendi. Futboculardan 20'sinin A takım listesinde bulunduğu, 4'ünün ise genç oyuncu listesinde yer aldığı ifade edildi. Testleri pozitif çıkanlar arasında Altay Teknik Direktörü Yücel İldiz ile 3 profesyonel takım antrenörünün de olduğu 10 kulüp görevlisi de bulunuyor.

Son dakika gelişmesine ilişkin Altay Spor Kulübü'nün sosyal medya hesabından açıklama yapıldı. 

Altay'ın açıklamasında şu bilgiler paylaşıldı:

Altay-Altınordu müsabakası öncesi yapılan Covid-19 testlerinde 9 futbolcumuzun, dün yapılan testlerde ise 8 futbolcumuzun sonuçları pozitif çıkmıştır. 

Gelinen noktada, A takım listemizde bulunan toplam 20 oyuncumuz ve buna ek olarak genç oyuncu listesinde yer alan 4 futbolcumuzun Covid-19 testleri pozitif olup toplamda 24 futbolcumuz için TFF ve Sağlık Bakanlığı'nın ilgili izolasyon protokolü titizlikle uygulanmakta ve tedavi süreçleri devam etmektedir. 

Ayrıcı; Teknik Direktörümüz Yücel İldiz, 3 profesyonel takım antrenörü, 1 akreditasyon sorumlusu, 2 sağlık çalışanı, 2 malzemeci ve 1 saha bakım görevlisi olmak üzere kulüp genelinde toplam 34 pozitif vaka tespit edilmiştir.

TFF talimatları doğrultusunda, 1. Lig'in 7. haftasında yarın oynanması gereken Giresunspor karşılaşması ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.