Gündem

Son dakika... Ali Babacan 'HDP'ye göz kırptı!

Son dakika... Ali Babacan'ın kurduğu Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'nden HDP'ye göz kırpan bir açıklama geldi. Bir basın mensubunun "Seçim olursa nerede olursunuz? HDP'nin olduğu bir ittifakta yer alır mısınız?" sorusunu Babacan'ın Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, "Demokratik yollarla, meşru zeminde parlamentoya girmiş herkesle irtibat kurabiliriz, görüşme de yapabiliriz" diye yanıtladı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şahin, parti gönüllüleriyle bir araya geldiği Çorum'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İdris Şahin, bir gazetecinin, "Seçim olursa nerede olursunuz? Örneğin HDP'nin olduğu bir ittifakta yer alır mısınız?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

"Kamuoyunun en fazla sormak istediği hadise, 'Efendim HDP ile olur musunuz?' Dünyanın merkezi Çorum'dan ifade ediyorum; Parlamentoya resmi yollardan seçilmiş olan kimseyi ayrıştırıcı, ötekileştirici bir dili DEVA Partisi temsilci ve yöneticileri olarak bizler asla kullanmayacağız."

"Eğer bir engel varsa, suça karıştığı iddia ediliyorsa bu partiyi seçime sokmazsınız. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı açar davasını, Anayasa Mahkemesi de bu partiyi kapatır. Seçime girmiş, devletin resmi mercilerinden seçim yeterliliğini almış ve parlamentoya temsilci göndermişse, artık millet iradesini yok sayamazsınız."

"HERKESLE İRTİBAT KURABİLİRİZ"

"Dolayısıyla demokratik yollarla, meşru zeminde parlamentoya girmiş herkesle irtibat kurabiliriz, görüşme de yapabiliriz ama seçimler için söylüyorsanız bu ittifakı milletimizle yapacağız."

 

Yorumlar
Günün Videosu
Adana'da organize suç örgütüne yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. KOM ekipleri tarafından gerçekleşen operasyonda çok sayıda şüpheli evlerinde yakalanarak gözaltına alınırken nefes kesen anlar saniye saniye polis kamerasına yansıdı. İşte o hareketli dakikalar...