Koronavirüs |

Son dakika... ABD Başkan Yardımcısı Pence’ten 'maske' itirafı

Son dakika... Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınında en ağır hasar alan ülkelerin başında yer alan ABD'de, Başkan Yardımcısı Mike Pence'den bir itiraf geldi. Maskesiz gerçekleştirdiği hastane ziyaretinin ardından gelen eleştirilere karşılık Pence, “Maske takmalıydım” diyerek hata yaptığını söyledi.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD'de koronavirüs (Kovid-19) araştırmalarının önde gelen merkezlerinden olan Mayo Clinic'i maskesiz ziyaret etmesinin ardından gelen eleştirilere Fox News’e yaptığı şu açıklamayla karşılık verdi: “Gerekli olduğunu düşünmedim ama maske takmam gerekliydi.”Ziyaretin ardından hastane resmi sosyal medya hesabından, “Mayo Clinic, Başkan Yardımcısı Pence'i hastane ziyareti öncesi maske zorunluluğuna karşı uyardı" açıklamasında bulunmuştu. Pence’in geçtiğimiz gün otomotiv şirketi General Motors’un ABD’nin Indiana eyaletinde bulunan fabrikasına gerçekleştirdiği ziyarette maskeli olduğu görüntülendi.

ABD'DE KORONAVİRÜSÜNDE SON DURUM

ABD’de koronavirüs salgını nedeniyle bir günde bin 154 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayısı 68 bin 598’e, toplam vaka sayısı ise 27 bin 348 artışla 1 milyon 188 bin 122’e yükseldi.

DHA

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.