Koronavirüs

İstanbul'a 60 yaş üzeri için Biontech aşısı çağrısı

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, 60 yaş üstü vatandaşlara devlet hastanelerinde Biontech aşısının yapıldığını belirterek, hafta sonu dahil bütün vatandaşları aşılamak için hastanelere çağırdı.

Memişoğlu, aşının salgınla mücadeledeki en büyük silah olduğuna dikkat çekerken, sırası gelen vatandaşların randevu alıp aşı olmaya davet etti. Memişoğlu'nun paylaşımında ise "İstanbul'da Biontech aşısı hangi hastanelerde yapılıyor?" sorusuda yanıt buldu.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, sosyal medya hesabından, 60 yaş üstü vatandaşlara devlet hastanelerinde Biontech aşısının yapılabildiğini açıkladı.

Kemal Memişoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "60 yaş üstü vatandaşlarımıza tüm Devlet hastanelerimizde Biontech aşısı yapılabilmektedir. Büyüklerimizi randevu alarak (hafta sonu dahil) hastanelerimize bekliyoruz. Salgında en büyük silahımız AŞI. Kurallara uyarak Salgının üstesinden geleceğiz. Durmak yok çalışmaya devam." ifadelerini kullandı.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.