Popüler Haberler |

Sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı? Bugün marketler açık mı?

Sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı? Ölümcül virüslerden biri olarak bilinen COVID-19 salgını tüm dünyaya yayılarak birçok kişinin yaşamını yitirmesine sebep oldu. Salgının Türkiye'de de görülmesi ile ciddi sağlık önlemleri alınmaya devam ediliyor. Bu önlemlerden biri ise bugün başlayacak olan sokağa çıkma yasağı oldu. Çoğu kişi marketlerin kaça kadar açık olduğunu merak ediyor. Peki, Sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı? Bugün marketler açık mı? Detaylar haberimizde...

Sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı? Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa zamanda dünya çapında çoğu kişinin ölümüne sebep olan koronavirüsü sağlık tedbirlerinin arttırılmasına yol açtı. COVID-19 virüsünün Türkiye'de de görülmesi ile 2.376 vatandaşımız hayatını kaybetti. Devlet tarafından tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu önlemlerden biri de 23 Nisan'da başlayacak ve 27 Nisan'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı oldu. Vatandaşlar merakla marketlerin açık olup olmadığını araştırmaya devam etmektedir. Peki, Sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı? Bugün marketler açık mı? Detaylar haberimizde...

Market Raf Düzeni Nasıl Olmalı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA MARKETLER AÇIK OLACAK MI?

Koronavirüsle mücadele kapsamında 23, 24, 25 ve 26 Nisan'da 30 büyükşehirle Zonguldak'ta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Ramazan ayının başlayacak olması nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri marketler ve bakkallar 09.00-14.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Bu kapsamda vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelliler hariç) ikametlerine en yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında marketler ve bakkallar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

Şok Market'in halka arzında ilgi beklenenin üzerinde

25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri marketler ve bakkallar kapalı olacak.

Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak. 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatler ile 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri, tatlı satış amaçlı iş yerleri, sadece evlere/adrese servis şeklinde satış yapabilecek.

ŞOK çalışma saatleri nasıl? ŞOK market kaçta açılıyor?