Gündem |

Şok detay! Mevlüt Mert Altıntaş 8 kez Erdoğan'ın programında görev almış

Saldırıdan önce otelde kaldığı belirlenen suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş'ın 8 kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programında yer aldığı ortaya çıktı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş'ın ilginç bağlantıları ortaya çıkıyor. Yaşadığı evi 6 ay önce 3 polis memuruna eşyalarıyla devreden Altıntaş'ın, 15 Temmuz’dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’da katıldığı 8 programda görev üstlendiği belirlendi. Suikastçı, Cumhurbaşkanlığı korumalarından hemen sonra iç güvenliği sağlayan ekip arasında yer almış.

İKÂMETGÂHI ALDIRMADI

Kirada oturan Altıntaş’ın ev sahibinin yakınları, Altıntaş’ın evden taşınmasına rağmen ikametgâhını aldırmadığını söyledi.

Ev sahibinin yakınları, “Altı ay önce evi, eşyalarla satarak 3 polise devredip gitmiş. Koltuk kanepe ne varsa satıyor. O zaten sürekli Diyarbakır’a gidiyordu. Burada her zaman kalmıyordu” diye konuştu.

Altıntaş’ın kaldığı dairede alt komşusu olan Enver Arıcı, üst katında polislerin oturduğunu, zaman zaman selamlaştıklarını, ama Altıntaş’ı hatırlamadığını söyledi.

Arıcı, binada genellikle polis ve subayların oturduğunu ifade etti. Altıntaş’ın Yenimahalle’den ayrıldıktan sonra Keçiören’e bağlı Kalaba Mahallesi’nde bir dairede oturduğu belirlendi.

Altıntaş’ın ev arkadaşının, aynı zamanda evin sahibi olan avukat Serkan Ö. olduğu kaydedildi. Komşuları Serkan Ö.’yü tanıdıklarını, ancak Altıntaş’ı hatırlamadıklarını belirtti. Gözaltına alınan Serdar Ö.’nün, Balgat’ta bulunan hukuk bürosunun ise savcılık kararıyla polis tarafından mühürlendiği öğrenildi.

211220160639373319647_3.jpg

NEDEN OTELDE KALDI?

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın saldırıyı gerçekleştirdiği günden bir gece evvel Kavaklıdere’de bulunan ve Çağdaş Sanatlar Merkezi’ne 150 metre uzaklıktaki Best Otel’de 214 numaralı odada kaldığı ortaya çıktı.

Altıntaş’ın, olayın yaşandığı Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin yakınında, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan otele küçük bir el çantasıyla geldiği öğrenildi. Otel görevlileri Altıntaş’ın, ‘aklı başında’ tavırlar sergilediğini söyledi.

Resepsiyon görevlilerine nüfus cüzdanını verip, oda ücretini ödedikten sonra giriş kaydını yaptıran Altıntaş, ertesi gün otelden ayrılıp kanlı eylemini gerçekleştirdi.