Spor

Sofiane Feghouli: Fenerbahçe'yle 10 maç oynasak, 9'unu kazanırız

Galatasaray yarın Marsilya'yı ağırlayacak... UEFA Avrupa Ligi'nde grup liderliği hesapları yapan Sarı-Kırmızılılar'da "Bu maç Fenerbahçe maçından daha önemli" görüşü hakim... Cezayirli sağ kanat oyuncusu Sofiane Feghouli, "Fenerbahçe'yle 10 maç oynasak, 9'unu kazanırız. Bizim için Marsilya maçı önemli, bu maçı kazanıp gruptan çıkmak daha önemli" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın Cezayirli yıldızı Sofiane Feghouli, "Fenerbahçe'yle 10 maç oynasak, 9'unu kazanırız. Bu futbol, böyle yenilgiler olabiliyor. Bunu bir kenara bırakıp, yarın ne yapacağımıza bakmamız gerekiyor. Bizim için Marsilya maçı önemli, bu maçı kazanıp gruptan çıkmak önemli" dedi.

Marsilya maçının basın toplantısında teknik direktör Fatih Terim'le birlikte kameraların karşısına geçen tecrübeli futbolcu sezon başında çok süre alamaması ancak son dönemde süresinin artmasıyla ilgili gelen soruya şu cevabı verdi:

"Biraz değişiklikler oldu, çok oyuncu değişti. Sistem aynı, oyuncuların tekrar bir araya gelip bütünlük yakalaması zaman alıyor. Fakat takım olarak toparladığımızı düşünüyorum. Avrupa'da iyi gidiyoruz, ligde de daha iyi bir yere geleceğiz. Galatasaray'da çok mutluyum, hocamla çalışmaktan dolayı çok mutluyum, takım arkadaşlarımla çok mutluyum."

"UEFA'DA ASIL HEDEFİMİZ YARINKİ MAÇIMIZ"

Fenerbahçe maçının analizini yaptıklarını dile getiren Feghouli, şöyle konuştu:

"Analiz sonucunda gördüğümüz tek şey, bu maçı kazanmamamız gerektiğiydi. Arkadaşlarımızla konuştuğumuz zaman da yarınki maç için motivasyonumuzun çok yüksek olduğunu gördük. Maçı iyi bir şekilde geçireceğimize inanıyorum."

"Üç günde bir maç oynamak kolay değil. Buna adapte olan, olmaya çalışan yeni oyuncularımız var, onlar için de kolay değil. Geçmişte son günde şampiyonluk kazandık. Lig uzun, daha önümüzde uzun bir süreç var. UEFA'da asıl hedefimiz yarınki maçımız. Maçı kazanıp gruptan çıkmak ve bu şekilde ilerlemek istiyoruz."