Gündem |

Skandal! Prof. Dr. Nurşen Mazıcı demokrasi şehitlerini aşağıladı! 'Ben şehit demem' dedi! (VIDEO)

Habertürk televizyonunda Ece Üner'in sunduğu Enine Boyuna programına katılan Profesör Doktor Nurşen Mazıcı bir dizi provokasyona imza attı. Demokrasi şehitlerine dil uzatan kanlı darbe girişimine tiyatro diyen Mazıcı reklam arası sonrası programa devam ettirilmedi.

Habertürk kanalında Ece Üner'in sunduğu Enine Boyuna programına katılan Profosör Doktor Nurşen Mazıcı'nın provokosyonu büyük tepki çekti.

FETÖ'cü hainlerin kanlı darbe girişimini tiyatro olarak nitelendiren Mazıcı'ya tepki yağdı. FETÖ'nün darbe girişiminin karşısına dikilen demokrasi şehitlerine de dil uzatan Mazıcı'nın çirkin ifadelerine sosyal medya da tepki gösterdi.

KAFA KESME PROVOKASYONU

248 şehit ile ilgili, “Ben insan derim. Şehit dediğiniz andan itibaren dinsel bir açıklama yapmış olursunuz.” ifadelerine imza atan, yalan olduğu ortaya çıkan kafa kesme provokasyona sahip çıkan Mazıcı, FETÖ'nün darbe girişimi ile de AK Parti'yi ilişkilendirmeye kalktı.

UYARILARA RAĞMEN ÖZÜR DİLEMEDİ

Programın sunucusu Ece Üner'in uyarısına rağmen özür dilemeyen Nurşen Mazıcı, reklam arasından sonra yayından kovuldu.

HABERTÜRK'TEN AÇIKLAMA

Habertürk'te Ece Üner'in sunduğu Enine Boyuna programına katılan Profosör Doktor Nurşen Mazıcı'yla ilgili açıklama yapıldı. Mazıcı'nın Demokrasi şehitleriyle ilgili ifadelerinin çizgiyi aştığını belirtilen açıklamada, kendisine teşekkür edilerek yayına çıkarılmadığı dile getirildi.

Programın sunucusu Ece Üner, FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin karşısına dikilen demokrasi şehitlerinin önemine de dikkat çekti.

METEHAN DEMİR TEPKİ GÖSTERDİ

Mazıcı’nın programdan kovulmasının ardından gazeteci Metehan Demir’de bu sözlere tepki gösterdi. “Onlar şehittir. Aziz şehitlerle birlikte onların arkada bıraktığı yakınları da düşünmemiz lazım." diye konuştu.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ DE AÇIKLAMA YAPTI

260720160113510898414_3.jpg