Gündem

Siverek Kaymakamı Hasan Ongu hayatını kaybetti

Şanlıurfa'nın Siverek ilçe Kaymakamı Hasan Ongu, ailesini ziyarete gittiği Bursa'da bir anda rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan ve kalp krizi geçirdiği öğrenilen Ongu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Geçtiğimiz aralık ayında Şanlıurfa'nın Siverek ilçe Kaymakamlığı'na atanan Hasan Ongu (40), sabah saatlerinde ailesini ziyaret etmek için gittiği Bursa'da kalp krizi geçirdi.

Evde dinlendiği sırada aniden fenalaşan Ongu için yakınları sağlık ekiplerinden yardım istedi. İhbarla gelen sağlık ekiplerince ambulansla hastaneye kaldırılan Hasan Ongu doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

HASAN ONGU KİMDİR?

Evli ve 3 aylık 1 kız çocuğunun olduğu öğrenilen Ongu, 2005 yılında mezun olduktan sonra Kırıkkale Sulakyurt, Erzincan Kemah, Artvin Arhavi, Çanakkale Eceabat kaymakamlığı ile Artvin ve Hakkari Vali yardımcılığı görevleri yaptıktan sonra 2020 yılı aralık ayında Şanlıurfa’nın Siverek ilçe Kaymakamlığı'na atanmıştı.

Günün Videosu
Sarıkeçililer Yaşatam ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Çoban Savran Türkiye'yi günledir etkisi altına alan yangın fırtınasının sebeplerini anlattı. Savran'a göre yangın çıkmasının nedenlerinden biri, ormanlarda keçilerin artık dolaşmıyor oluşu...