Yaşam

Şişli’de yangında can pazarı! Bina dumanla dolunca içeridekiler mahsur kaldı

İstanbul Şişli’de bir film atölyesinin olduğu binada kaynak çalışması yapıldığı esnada yangın çıktı. Dumanların binayı sarmasıyla içeride mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekiplerinin zorlu mücadelesiyle kurtarıldı. Atölye sahibi, endişeyle itfaiyenin çalışmalarını izledi.

Yangın, saat 12.00 sıralarında Şişli Esentepe Mahallesi Yazarlar Sokak üzerinde meydana geldi. Sokak üzerinde bir film atölyesinin olduğu binada kaynak çalışması yapıldığı esnada yangın çıktı. Yangın büyümesi üzerine dumanlar her tarafı sardı. Dumanları gören çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

MAHSUR KALANLAR PENCEREDEN ÇIKARTILARAK KURTARILDI

Kısa sürede olay yerine gelen Mecidiyeköy itfaiye istasyonu ve Beşiktaş İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, içeride mahsur kalanları kurtarmaya başladı. Yoğun duman nedeniyle binadan çıkamayan iki kadın, itfaiye ekipleri tarafından pencereden çıkartıldı. Kurtarılan kadınlar hemen ambulansa alınarak sağlık kontrolleri yapıldı.

 


ATÖLYE SAHİBİ ÇARESİZCE ÇALIŞMALARI İZLEDİ

Film atölyesinin sorumlusu itfaiye ekiplerine içeriye girmek istediğini söyledi. İtfaiye ekipleri izin vermeyince çaresiz bir şekilde çökerek çalışmaları izledi. Vatandaşlar ve atölyede çalışanlar ise büyük panik yaşadı. Film atölyesinin sorumlusu içeride “Başka birileri kaldı mı?” diyerek ekip arkadaşlarına sayım yaptırdı.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

İtfaiye ekiplerinin çalışmalarının ardından söndürülerek kontrol altına alındı. Ekipler duman tahliyesi için çalışma yaparken, polis ekipleri ise yangınla ilgili çalışma başlattı.(İHA)