Koronavirüs |

Sinovac yerine fazla dozda Biontech aşısı yaptığı iddia edildi! O hemşireye inceleme başlatıldı

Konya'da sağlık merkezine 'Sinovac' aşısı olmaya gelen Semiha Işık'a yanlışlıkla fazla dozda 'Biontech' aşısı uygulandığı belirlendi. Yanlış aşı yaptığı iddia edilen hemşire hakkında İl Sağlık Müdürlüğü'nce inceleme başlatıldı.

Konya'da Semiha Işık adlı bir kişi, dün bir toplum sağlığı merkezine giderek 'Sinovac' aşısı olmak istedi. İddiaya göre, hemşire de Işık'a aşıyı uygulayıp gönderdi.

Akşam saatlerinde aşıların sayımı yapıldığında 23 yaşındaki Işık'a, Sinovac yerine yanlışlıkla fazla dozda Biontech aşısı yapıldığı belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Işık'ı, kontrol amaçlı Konya Numune Hastanesi'ne götürdü. Müşahede altına alınan Işık, yapılan tetkiklerinde ve kontrollerinde sağlık durumunun iyi olması üzerine bugün taburcu edildi.

YANLIŞ AŞI UYGULAYAN HEMŞİRE HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

İl Sağlık Müdürlüğü, yanlış aşı uygulayan hemşire hakkında inceleme başlattı. Fazla uygulanan dozun ne kadar olduğu da yapılacak inceleme sonucu tespit edileceği öğrenilirken; taburcu olan Işık'ın da yine filyasyon ekipleri tarafından sürekli kontrol edileceği belirtildi.

İHA

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.