150 metrelik insan zinciri! Yardımlar hasarlı köprünün üzerinden böyle taşındı...

Selin vurduğu Sinop'un Ayancık ilçesini ikiye ayıran Ayancık Çayı'ndaki 2 köprü, sel nedeniyle yıkıldı. Yardım ekipleri, ilçenin diğer bölümüne yardım ulaştırmak için ayakta kalan hasarlı köprünün üzerinde yaklaşık 150 metrelik insan zinciri oluşturdu. Su, yiyecek, giyecek ve eşyalardan oluşan yardımlar elden ele karşı tarafa ulaştırıldı.

Sinop'un Ayancık ilçesini ikiye ayıran Ayancık Çayı'ndaki 2 köprünün selden yıkılmasının ardından, ilçenin diğer bölümüne yardım ulaştırmak için ayakta kalan hasarlı köprünün üzerinde yardım ekipleri yaklaşık 150 metrelik insan zinciri oluşturdu. Ekipler su, yiyecek, giyecek ve eşyalardan oluşan yardımları elden ele karşı tarafa ulaştırdı.

150 metrelik insan zinciri! Yardımlar hasarlı köprünün üzerinden böyle taşındı...

Kızılay görevlisi Engin Ekin, devletin kurumlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların bölgede büyük özveri ile çalıştığını söyledi. El birliği ile çalışıldığını ifade eden Ekin, "Amacımız vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için." dedi.

Yardımların ulaştırılması için yürütülen çalışmalara vatandaşlar da destek veriyor.

150 metrelik insan zinciri! Yardımlar hasarlı köprünün üzerinden böyle taşındı... ile ilgili etiketler Sinop Ayancık Köprü sel felekati yardım