Suriye'nin kuzeyine operasyon ne aşamada? Hangi bölgeler hedefleniyor?

SuperHaber programcısı - gazeteci Metehan Demir, SuperHaber YouTube Koordinatörü Barış Özkan’ın sorularını yanıtladı...

SuperHaber programcısı - gazeteci Metehan Demir’in SuperHaber YouTube Koordinatörü Barış Özkan’ın sıcak gündeme ilişkin sorularını cevapladığı ‘Metehan Demir ile Gündem’in yeni bölümünde, İstanbul'un Fethi'nin 569. yıl dönümünde Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde ve Maltepe'de yapılan iki ayrı kutlama, Pençe - Kilit Operasyonu'nda son durum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye'de operasyon mesajı, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği, CHP'li Ünal Çeviköz'ün Finlandiya'nın NATO üyeliği kararına skandal desteği, Ege ve Akdeniz'deki adaları silahlandıran Yunanistan'ın Türkiye'yi Birleşmiş Milletler'e şikayeti masaya yatırıldı.

"SURİYE'YE KAYABİLECEK PKK'NIN ÖNÜ KESİLİYOR. DOĞU AKDENİZ'E UZANAN BÖLGEDE DERİNLİKLİ HATTIN EKSİK PARÇALARI TAMAMLANIYOR"

Metehan Demir, "Bölgede 1 haftadır korkunç bir kum fırtınası var. Bu zorluklara rağmen evlatlarımız tarih yazıyor. Pençe - Kilit, tamamlayıcı derinlikteki stratejik harekattır. Ana amaç, aradaki kopuk parçaların tamamlanmasıdır. Suriye'ye kayabilecek PKK'nın önü kesiliyor. Doğu Akdeniz'e uzanan bölgede derinlikli hattın eksik parçaları tamamlanıyor. Doğu-Batı istikametinde tampon bölgenin oluşturulması sağlanıyor. Tel Rıf'at, Münbiç ve Ayn el-Arab bölgeleri hassasiyet arz ediyor. Rusya için Suriye çok kritiktir, Rusya'ya çok dikkat edilmeli.

"TÜRKİYE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİĞİNE İLERİDE OLUMLU BAKABİLİR"

Özellikle İsveç terör konusunda farklı bir çizgi izliyor. Belki Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine ileride olumlu bakabilir. Öyle bir rapor hazırlandığını duydum.

"BATI YUNANİSTAN'IN TÜRKİYE'NİN DİKKATİNİ DAĞITMAYA YÖNELİK BİR POLİTİKA İZLER"

Batı Yunanistan'ın Türkiye'nin dikkatini dağıtmaya yönelik bir politika izler, Yunanistan taşeron örgüt görevi görür. Yunanistan böyle yapmaya devam eder." ifadelerini kullandı.

'Metehan Demir ile Gündem'in tamamını SuperHaber YouTube kanalında izleyebilirsiniz...

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN 

Suriye'nin kuzeyine operasyon ne aşamada? Hangi bölgeler hedefleniyor? ile ilgili etiketler metehan demir metehan demir ile gündem

Sitene Ekle