Sinekli Bakkal kimin eseri? Ne anlatıyor? Sinekli Bakkal hangi dönemde geçiyor?

Sinekli Bakkal kimin eseri? Türk Edebiyatının en çok okunan yapıtlarından olan ve yazıldığı dönemin atmosferini oldukça başarılı bir şekilde yansıtan Sinekli Bakkal'da neler anlatıyor? Sinekli Bakkal'ın hangi dönemde geçtiği ise merak konusu oldu.

Sinekli Bakkal hakkında detaylar haberimizde. Edebiyatın güçlü kalemlerinden okuduğumuz romanlar, hikayeler sonraki hayatımızda bazen silinmez izler bırakabilir. Sinekli Bakkal da birçok kişinin aklında kalan kitaplardan biridir. Peki, Sinekli Bakkal kitabı neler anlatıyor?

SİNEKLİ BAKKAL KİMİN ESERİ?

Sinekli Bakkal, Halide Edib Adıvar'ın ünlü romanıdır.[1] İlk olarak İngilizce The Clown and His Daughter, (Soytarı ile Kızı) adıyla 1935 yılında Londra'da yayımlanmıştır. Türkçe olarak ilk defa 1935 yılında Haber gazetesinde tefrika edildi.

SİNEKLİ BAKKAL

Daha sonra 1936 yılında kitap olarak basılmıştır. 2006 itibarıyla 37. basımı yapılmıştır. Birçok yabancı dile çevrilen roman, 1942'de CHP Roman Armağanı'nı kazanmıştır.

 

Sinekli Bakkal kimin eseri? Ne anlatıyor? Sinekli Bakkal hangi dönemde geçiyor? ile ilgili etiketler edebiyat sinekli bakkal kimin eseri