Popüler Haberler |

Şile'de denize girmek yasak mı? Şile sahillerinde denize girmek yasaklandı mı?

İstanbul’un en çok kullanılan sahillerinde biri olan Şile’de denize girmek yasak mı? Yoğun dalga ve akıntısı ile ünlü olan Şile sahilleri konusunda Kaymakamlık tarafından bir son dakika kararı alındı.

Kaymakamlık tarafından Şile sahillerinde denize girenler için üzücü bir haber geldi. Sıcak yaz günlerinde denize girerek serinlemek isteyen vatandaşlara bu haberi Kaymakamlık verdi. Peki, Şile’de denize girmek yasaklandı mı?

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, Meteoroloji’den gelen son bilgilere göre, bölgede rüzgarın kuzey doğudan 3 ila 5, dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre olacağı rüzgarın öğle saatlerinden itibaren daha şiddetli eseceği ve dalga yüksekliğinin de buna bağlı olarak artacağının tahmin edildiği belirtildi.

Şile’de Denize Girmek Yasak Mı?

Şile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve plajlarda görevli cankurtaranlar alınan anlık hava deniz durumuna ilişkin raporlar doğrultusunda Şile plajlarında hali hazırda 1 ila 2 metre arasında olduğu tespit edildi. Buna göre; 24 Temmuz Cumartesi günü Şile sahillerinde yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can emniyetini korumak aracıyla gün boyu denize girmek yasaklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporları ve bölgedeki hava/deniz durumunun değerlendirilmesi neticesinde kaymakamlık tarafından alınan karar doğrultusunda 25 Temmuz 2021 Pazar günü, Şile ilçe sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can emniyetini korumak amacıyla gün boyu denize girmek yeniden yasaklandı.