Spor |

Siirtli çocuklar yeni voleybol sahalarına kavuştu

Kendi imkanlarıyla araç lastiklerinden voleybol sahası yapan Siirtli çocuklar tüm Türkiye'nin dikkatini çekmişti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlere verdiği sözü tutarak sahanın yeni ve eski halini sosyal medyadan paylaştı.

Siirt’te geçtiğimiz aylarda kendi imkanlarıyla yapmış oldukları voleybol sahasında spor yapan gençler, yeni sahalarına kavuştu.

SÖZÜNÜ VERMİŞTİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerine yakın alanda bulunan sahada spor yapma imkanı bulan gençlerin fotoğrafını Bakan Kasapoğlu, 11 Haziran'da Twitter hesabı üzerinden Siirtli çocukların voleybol sahası içerisindeki fotoğrafını paylaşmış ve "Filenin genç sultanlarına, genç efelerine selâm olsun.. Size yalnız voleybol değil, futbol ve basketbol sahalarının da içinde olduğu bir tesis yapacağız" diyerek müjdeyi vermişti.

BAKAN KASAPOĞLU TWITTER’DAN DUYURDU

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, güzel haberi yine Twitter’dan duyurdu. Siirtli çocukların arazi üzerine atık lastikler ve kartondan yaptıkları sahanın fotoğrafı ile yeni yapılmış sahanın fotoğraflarını 'Nasıl başladı, nasıl bitti' başlığıyla yayınladı. Ve altına şöyle not düştü:

"Siirtli çocuklarımızın umutlarını bir başka bahara bırakmadık"