Popüler Haberler |

Şeyh Khalifa Bin Zayed Al Nayhan kimdir? Neden öldü?

Reuters'ta yer alan habere göre, BAE Cumhurbaşkanı Şeyh Khalifa Bin Zayed Al Nayhan 73 yaşında hayatını kaybetti. Ülkede 40 gün yas ilan edildi. Yapılan haberlerin ardından Nayhan'ın yaşamı ve ölüm sebebi büyük bir merakla araştırılmaya başlandı. Peki, Khalifa Bin Zayed Al Nayhan kimdir? Neden öldü? Ayrıntılar haberimizde...

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Khalifa Bin Zayed Al Nayhan 73 yaşında hayatını kaybetti. Nayhan'ın ölümünün ardından yaşamı ve ölüm sebebi araştırılmaya başlandı. Peki, Khalifa Bin Zayed Al Nayhan kimdir? Neden öldü? Ayrıntılar haberimizde... 

Şeyh Khalifa Bin Zayed Al Nayhan kimdir?

1948 doğumlu ve 73 yaşında hayatını kaybeden bin Zayed El Nahyan, 3 Kasım 2004'ten bu yana BAE'nin Devlet Başkanı ve Abu Dabi Şeyhi olarak görev yapıyordu.

1971'den 2 Kasım 2004'te vefat edene kadar BAE'nin ilk cumhurbaşkanı olarak görev yapan babası merhum Şeyh Zayed bin Sultan El Nahyan'ın halefi olarak seçilmişti.

1948 doğumlu Şeyh Halife, BAE'nin ikinci devlet başkanı ve Abu Dabi Emirliği'nin 16. hükümdarıydı. Şeyh Zayed'in en büyük oğluydu.

Şeyh Khalifa Bin Zayed Al Nayhan neden öldü?

Şeyh Khalifa Bin Zayed Al Nayhan'ın ölüm sebebine dair henüz bir açıklama bulunmamaktadır.