Yaşam

Sevgilisini beyzbol sopasıyla öldüresiye dövdü

İzmir'de bir kahve dükkanında çalışan Zeynep Ç. burada tanışarak sevgili olduğu Berk Öcalan tarafından öldüresiye darp edildi. Öcalan'ın beyzbol sopası ile tam 4 saat dövdüğü genç kızın kolu kırıldı. Vücudunun birçok bölgesinde ezikler oluştu. Kıskançlık nedeniyle darp edilen genç kızın yaşadığı işkence bunla da sınırlı kalmadı. İddiaya göre içki şişesini bulamayan Öcalan genç kızı yaralı olduğu halde bir kez daha dövdü. Berk Öcalan'ın savunması ise kan dondurdu....

İstanbul’dan 4 yıl önce İzmir’e taşınan 24 yaşındaki Zeynep Ç., bir kahve dükkânında barista olarak çalışıyordu. Aynı işyerinde çalışan Berk Öcalan’la aralarında duygusal bir yakınlaşma oldu. Genç sevgililer aynı eve taşındı. 23 Mart gecesi Zeynep Ç. sosyal medya hesabından bir arkadaşının fotoğrafını beğenince ikili arasında tartışma yaşandı. Zeynep Ç.’nin iddiasına göre kıskançlık krizine giren Berk Öcalan eline geçirdiği beyzbol sopasıyla genç kadını dövdü. İddiaya göre bu acımasız dayak tam 4 saat sürdü. 

"SEN NİYE BU ÇOCUĞUN FOTOĞRAFINI BEĞENDİN, BU KİM DİYEREK..."

Zeynep Ç. ertesi gün Berk Öcalan tarafından kendi annesine gönderildi. Ancak genç kız Öcalan'ın annesine gitmek yerine polise sığındı. 24 yaşındaki Zeynep Ç. olaya ilişkin şunları anlattı:

“Berk ile 1.5 yıldır sevgiliyiz, beraber yaşıyorduk. Birkaç defa ayrılıp barıştık. Yaklaşık 5 ay önce de yine bir tartışmamız sonucunda ben annemin yanına İstanbul’a gitmiştim ancak daha sonra barıştık ve İzmir’e döndüm. Olay günü evde Berk bana bir erkek arkadaşımın sosyal medyadan beğendiğim fotoğrafını gösterdi ve bana ‘Sen niye bu çocuğun fotoğrafını beğendin, bu kim’ diyerek tartışmaya başladık. Daha sonra Berk iyice çıldırdı, ben ne dersem inanmamaya başladı.

"İÇKİ ŞİŞESİNİ BULAMAYINCA BANA YİNE VURDU"

Tokat attı, kafama, yüzüme yumruk attı. ‘Senin gözün dışarıda herhalde’ diyordu. Beyzbol sopasıyla bacaklarıma, göğsüme, koluma vurdu. Kolum kırıldı. Telefonumu aldı, kapıyı üzerime kilitledi. Berk ertesi gün içki şişesini bulamayınca bana yine vurdu. Sonra da annesine gönderdi. Ben de polise gittim. Polisler ambulans çağırdı. Hastaneden çıkınca da İstanbul’a döndüm. Berk o gece annemi arayıp, ‘Kızını dövdüm ama niye dövdüm soruyor musun’ demiş.”

Günün Videosu
Bahçelievler'de yabancı uyruklu oldukları iddia edilen iki grup arasında henüz bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı. Sokak ortasında yumruk yumruğa kavga eden iki grubu çığlık atan bir kadın ayırmaya çalışırken o korkunç anlar kameraya saniye saniye kaydedildi.