Gündem

"Sessiz kalmak katilleri teşvik etmektir"

İsveç'in başkenti Malmö'de, Danimarkalı ırkçı politikacı ve yandaşları tarafından Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına AK Parti'den sert tepki geldi. Aşağılık eylemi "Lanetleyen" AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç yönetimini bu provokasyona sessiz kalmamaları için uyararak, "Bu saygısızlıkları yapanlara karşı sessiz kalmak, Yeni Zelanda’da insanları camide katleden Brenton Tarrant gibi katilleri teşvik etmektir. " dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Danimarkalı ırkçı siyasetçi ve yandaşlarının İsveç'te gerçekleştirdiği aşağılık eyleme ilişkin sosyal medya hesabından sert bir açıklama yayımladı. 

Kur'an-ı Kerim'e yapılan saygısızlığı lanetleyen Çelik şunları söyledi:

"İçinde Irkçı/faşist bir siyasetçinin de olduğu bir grubun İsveç’te Kuran’ı Kerim’e yönelik saygısızlığını lanetliyoruz.

Kur’an’ı Kerim’e yapılan saygısızlık, insanı insan yapan tüm değerlere yapılmıştır.

Danimarka'dan İsveç'e gelen İslam düşmanı ırkçı bir faşist siyasetçi ile beraberindekilerin Kuran-ı Kerim’e yönelik çirkin tahrikleri insanlığa karşı işlenmiş suçtur. Bu saygısızlık tüm kutsal kitaplara ve tüm dinlere yapılmıştır.

Kutsal Kitabımıza yapılan bu saygısızlık, Avrupa’da İslam düşmanlığının ve faşizmin nasıl güçlendiğini gösteren yeni bir lanetli eylemdir. İsveç makamlarının bu saygısızlığı en ağır şekilde cezalandırmasını bekliyoruz.

Bu saygızlıkları yapanlara karşı sessiz kalmak, Yeni Zelanda’da insanları camide katleden Brenton Tarrant gibi katilleri teşvik etmektir. Tüm dinlerin mensuplarının bu saygısızlıklara beraber tepki vermesi gerekir."

 

Günün Videosu
TVNET'te yayınlanan İç Hatlar programında görünmez bir kaza yaşandı. Canlı yayında Moderatör Duygu Öztürk'ün önünde bulunan cam masa, bir anda kırılarak üzerinde bulunan içeceklerle birlikte yere düştü. Görünmez kazanın ardından Öztürk'ün ve stüdyoda bulunan konukların soğukkanlılığı dikkatlerden kaçmadı.