Gündem

"Sessiz kalmak belayı çağırır" dedi: Cübbeli Ahmet'ten Ebrar Karakurt'a "lezbiyen" öfkesi

Tokyo'da harikalar yaratan Türk Milli Voleybol Takımı'nın başarılı smaçörü Ebrar Karakurt bu kez cinsel kimliği ile gündemde... Karakurt'un sosyal medyada paylaştığı bir fotoğraf üzerine "lezbiyen" olduğuna dair yorumlar yapıldı. Milli sporcuya destek mesajları geldiği kadar eleştirenler de vardı. O eleştirilerden birisiyse Cübbeli Ahmet Hoca'dan geldi...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Kamuyounda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, kız arkadaşıyla fotoğraf paylaşması üzerine cinsel kimliği tartışmaya açılan milli voleybolcu Ebrar Karakurt'u hedef aldı.

Ahmet Ünlü, Karakurt'un günah işlediğini ve buna sessiz kalanların da suça ortak olduğun dile getirdi.


Cübbeli Ahmet, çok sert ifadelerle tepki gösterdiği milli voleybolcu hakkında "İşittiğime göre; Milli takımda oynayan bir voleybolcu lezbiyenliğini teşhir etmiş ve eli klavye tutan birçok kimse bunu müdafaa etmiş" dedi. 

Ahmet Mahmut Ünlü, son dönemde yaşanan doğal afetlere gönderme yaparak, "Bunca belâ yetmemiş olacak ki artık toplumdaki bazı kimseler yıkıcı bir umumi belaya davetiye çıkarır hale gelmiş. Bu yüzden sessiz kalanlar başta olmak üzere kimse dünyada beladan, ahirette azaptan kurtulamaz. İnsan günahını teşhir eder de kimse bir şey söylemezse Azap herkesi kuşatır." ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMANLARI TEPKİ VERMEYE ÇAĞIRDI

"Günahın" açık edilmesi halinde buna tepki gösterilmesi gerektiğini savunan Ünlü şöyle devam etti;


"Bilinmelidir ki; günahlar aşikâre işlenir de İslâm toplumu buna tepki vermez, yetkililer elleriyle, bizim gibi tebliğciler dilleriyle ve hiçbir şeye gücü yetmeyenler de kalpleriyle günaha rızâ göstermeyerek İslâm'ın emrettiği tavrı takınmazlarsa azap sadece bu günahları işleyenlere vurmaz, toplumun tümünü kaplar"