Magazin |

Sertab Erener telomer tedavisinin etkilerini açıkladı!

Ünlü sanatçı Sertab Erener, uzun ve sağlıklı yaşamak için 8 aydır devam uyguladığı telomer tedavisi hakkında konuştu. Görme probleminin bile azaldığını söyleyen Erener, "Tedavi sonucu vücudumda büyük farklar görüyorum" dedi.

Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında telomer tedavisi konuşuldu. Ünlü sanatçı Sertab Erener de programa telefonla bağlanarak kendisine uygulanan telomer tedavisi hakkında konuştu. 8 aydır telomer tedavisine devam ettiğini söyleyen Erener, "Tedavi sonucu vücudumda büyük farklar görüyorum" dedi.

Sertab Erener son günlerde, yaşlılığın geciktirilmesi ve daha uzun yaşam tedavisi olarak bilinen telomer tedavisiyle gündeme gelmişti. 100 yaşına kadar sağlıklı bir şekilde yaşamayı amaçladığını dile getiren Erener, dün akşam Gündem Özel programına konuşarak tedavi sürecini anlattı.

8 aydır uyguladığı telomer tedavisi sonucunda vücudunda olumlu anlamda büyük farklar gördüğünü ifade eden Erener, "Kendi bedenimde müthiş bir enerji artışı, uykularımın düzelmesi, yakın görme problemimin azalması gibi etkilerini gördüm. Bu tedavi bana çok iyi geldi" dedi.

İşte Erener'in açıklamasından satır başları;

"Ben uzun zaman sağlığını kaybetmiş biri olarak sağlıklı yaşamak konusunda çok titiz davranan birisiyim. Bilim ve sağlık dergilerini çok okuyorum. Bazı dergilerde telomer tedavisi konusunda yazılar okumuştum. 2 yıl sonra ise bunun tedavi edilebilir olduğu haberleri karşıma geldi. Amerikalı profesörün tüm yazılarını okudum videolarını izledim. Yakınlarda kendisiyle tanışma fırsatım da oldu. İkna olduğum için böyle bir tedaviye başladım.

sertap-erener-bin-dolarlik-olumsuzluk-hapinin-denegi-mi-oldu-jPv

Türkiye'de ilk defa konuşuluyor ama dünyada binlerce insan tedavi görüyor. Denek denildi ama böyle bir şey söz konusu değil. Denek olunabilecek bir durum yok.
Uzun yaşamdan ziyade sağlıklı bir şekilde yaşlanmaktan söz ediyoruz. 90'lı yaşlara geldiğimizde elden ayaktan düşmeden sağlıklı yaşamayı amaçlıyorum.

8 aydır bu tedaviye devam ediyorum. Büyük bir fark var. Ancak sadece hap kullanmakla iş bitmiyor. Doğru beslenme, spor, stresten uzak olabilmek. Bunlar tedaviyle beraber olunca büyük fark görebiliyorsunuz. Birçok şeyi beraberinde uygulamak gerekiyor. Kendi bedenimde gördüğüm müthiş bir enerji artışı, uykularımın düzelmesi, yakın görme problemimin azalması gibi etkilerini gördüm. Bana çok iyi geldi."