Spor

Sergen Yalçın: Tarihin en zor liginde kazandık

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın: "Şampiyonluğu anlatırken, ne demek olduğunu gördük. Birlik, beraberlik, samimiyet, arkadaşlık, dostluk... Bunlar hepsi şampiyonluk ifadeleri. Tarihin en zor liginde kazandık. Mucize şampiyonluk."

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, şampiyonluğun ardından basın toplantısında duygusal anlar yaşadı. Basının karşına geçen şampiyon teknik adam, oyuncularının sevgi gösterileriyle karşılaştı. Beşiktaşlı futbolcular bir süre Sergen Yalçın tezahüratı yaptı.

Efsanesi olduğu Beşiktaş'taki teknik direktör olarak ilk sezonunda Siyah-Beyazlı kuluübü son 6 senedeki 3. şampiyonluğuna ulaştıran Sergen Yalçın, şunları söyledi:

"Oyuncularımızın katkıları. Hepsi karakterli, aslan gibi, hiçbir zaman vazgeçmeyen, mücadeleyi hiç bırakmayan bir grup var. Onlara teşekkür ediyorum. Biz onlara ağabeylik yaptık elimizden geldiğince.

Ahmet Nur Çebi çok büyük bir başkanlık örneği gösterdi. Böyle bir süreçte başkan olup böyle bir yükün altına girmek herkesin harcı değildir. Ahmet Nur Çebi'yi cesareti ve Beşiktaşlılığından ötürü tebrik ediyorum.

Tarihin en zor ligi bence. En zor ligde şampiyon olduk. Bu şampiyonluk mucize kadro ve mucize şampiyonluk. Böyle nitelendirilsin istiyorum.

Fenerbahçe ve Galatasaray'a da teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Uzun süre mücadele ettik. Güzel yarış oldu. Kazanan biz olduk."

"Sezon içinde sert çıkışlarımız oldu. Bilerek yapma niyetim yoktu. İşimin gereğini yapmaya çalıştım. Böyle bir şampiyonluk, mutluluk... Tarifi yok! Beşiktaşlılar mutlu olsun. Taraftarımız her zaman yanımızdaydı. Gönül isterdi ki onlarla kutlayalım bunu."

Günün Videosu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, altın madalyası boynunda milli sporcuyu telefonla arayarak tebrik etti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Erdoğan'la yeni olimpiyat efsanemizi telefonda buluşturdu. Rio 2016'da madalyayı kaçıran Mete Gazoz'un 5 yıl önceki Twitter paylaşımı gündem oldu. Milli sporcu madalya sözünü tuttu.